۱۷۵ads تبلیغات

 

منشور حقوق شهروندی در سراسر کشور عملیاتی می‌شود/ احترام به حقوق شهروندی نیازمند گفتمان‎سازی است

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، الهام امین‎زاده پیش از ظهر امروز در گفت‎وگوی تلفنی با اصحاب رسانه استان گلستان که همزمان با آئین افتتاح مرکز مشاوره رایگان «۱۴۸۰» در گرگان انجام شد، اظهار کرد: مردم نیاز به اطلاعات بیشتری در راستای حقوق شهروندی دارند دانستن این حقوق در نحوه تصمیم‎گیری آنها اثرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: در راستای حقوق شهروندی و ایجاد گفتمان احترام به حقوق شهروندان لازم بود که منشوری در این راستا تهیه شود، رئیس‎جمهور بعد از رونمایی این منشور به اهداف آن نیز اشاره کردند، منشور حقوق شهروندی صرفا مسأله تبلیغاتی نبود و قرار است در سراسر کشور عملیاتی شود.

*  حق مردم این است که حقوق‎شان را بدانند، بخواهند و بگیرند

مشاور رئیس‎جمهور در امور حقوق شهروندی افزود: در سفرهایی که به استان‎های مختلف داشتیم گلستان چهارمین استانی است که در خصوص تعامل با بخش‎های اجرایی، تعامل با سازمان‎های مردم نهاد، بخش خصوصی، فعالان سیاسی و دانشگاه هستند برای اینکه اداره کشور به طور شایسته انجام شود این منشور تهیه شد تا مردم احترام بیشتری داشته باشند.

امین‎زاده تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی برای این است که مردم حقوق‎شان را بدانند، بخواهند و بگیرند که قرار است در سفر به استان گلستان این موارد مطرح شود.

وی راه‎اندازی مرکز مشاوره رایگان ۱۴۸۰ را اقدامی ارزشمند از سوی مسؤولان گلستان برشمرد و گفت: این مهم نشان می‎دهد که مسؤولان استان گلستان برای تمام گروه‎های اجتماعی ارزش قائل هستند.

* مردم حق دارند از اطلاعات لازم بهره‎مند شوند

مشاور رئیس‎جمهور در امور حقوق شهروندی افزود: مردم حق دارند از اطلاعات لازم بهره‎مند شوند مسؤولانی که برای دریافت این اطلاعات زمینه را فراهم می‎کنند جای بسی خرسندی است هر چه اطلاعات انسان بالا برود مشکلات کمتری پیش‎روی آنها خواهد بود.

امین‎زاده در پاسخ به این سؤال که استان گلستان در کدام یک از بندهای حقوق شهروندی مورد هدف قرار دارد، ابراز کرد: استان گلستان ویژگی‎های خاصی دارد وجود توانمندی‎های طبیعی، سرمایه‎های اجتماعی و قومیت‎های مختلف از ویژگی‎های این استان است که به این سوال در سفر به استان گلستان پاسخ خواهم داد.

انتهای پیام/۸۳۰۰۱/ک۳۰/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب