۱۷۵ads تبلیغات

 

عدم بهره برداری درست از فرصت های سواحل را در ضعف در مدیریت می بینم

سواحلبه گزارش پویش۲۴ به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، برنامه “گفت و گوی اقتصادی” رادیو گفت و گو با موضوع “سواحل دریای ایران و فرصت های سرمایه گذاری” و با حضور احمد مرادی نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

احمد مرادی با اشاره به ظرفیت بی نظیر ایران در حوزه سواحل و دریا گفت: در هر کشوری در زمینه های مختلف سعی می شود از فرصت هایشان به بهترین نحو استفاده کنند و آن را تبدیل به سرمایه کنند تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی ورود کنند.

وی به ظرفیت هایی که دریا در اختیار ایران گذاشته است، اشاره کرد و بیان داشت: انرژی، گردشگری و صنعت توریسم و همچنین حمل و نقل و جابجایی کالا و البته صید و صیادی چهار ظرفیتی هستند که دریاها در اختیار کشورمان گذاشته اند که باید از این فرصت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در پاسخ به این سوال که در کدام یک از بخش ها و ظرفیت هایی که دریا در اختیار کشورمان می گذارد، موفق بوده ایم، تصریح داشت: در هیچ بخشی نتوانستیم موفق عمل کنیم و در خیلی از بخش ها مانند تجارت حتی به اندازه کشورهای منطقه هم نرسیده ایم. تنها اتکایمان نفت بوده که حتی در این بخش نیز از کشورهای دیگر عقب تر هستیم یعنی تمام تلاش مان بر این بوده که انرژی سرشار خدادادی را استخراج کنیم ولی نتوانستیم بهره لازم را از آن ببریم. اینکه به سمت نفت هم رفتیم به این دلیل است که ساده ترین راه همین مسیر است.

وی با بیان اینکه ضعف در عدم بهره برداری درست از فرصت های سواحل را در ضعف در مدیریت می بینم، اظهار داشت: در کشورمان همه منابع لازم برای خدمت وجود دارد و کسی نمی تواند آن را منکر شود ولی متاسفانه به دلیل ضعف مدیریتی نتوانستیم از منابع خودمان استفاده کنیم.

مرادی با اشاره به نبود جمعیت مناسب در سواحل کشورمان اظهار داشت: علت نبود جمعیت را باید در عدم خدمت رسانی به این مناطق دانست. ساحل نشینان ما که در همه امور خط مقدم هستند، از کمترین امکانات رفاهی برخوردار هستند و به همین جهت، جمعیت زیادی به سواحل و شهرهای ساحلی جنوبی کشورمان نمی آید.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب