۱۷۵ads تبلیغات

 

رکابزن جوان ایران: زمین خوردن،برنامه‌ریزی‌ام را بهم ریخت

رکابزن جوان ایران گفت: زمین خوردن در فینال ماده کایرین باعث شد تمام برنامه‌ریزی که برای کسب مدال قهرمانی آسیا داشتم، آن طور باید پیش نرود و از این بابت ناراحتم که نتوانستم رکوردهای خودم را در مسابقات تکرار کنم.

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایسنا، کسرا باقرپور رکابزن سرعتی ایران آخرین حضور خود را در قهرمانی آسیا رده جوانان تجربه کرد و با وجود برنامه‌ریزی که برای کسب مدال سرعت در بخش جوانان شده بود، اما یک حادثه تمام این برنامه ریزی‌ها را بهم ریخت. باقرپور در فینال کایرین همراه با دو رکابزن دیگر به گونه ای زمین خورد که هر سه نفر جهت مداوای کامل به بیمارستان منتقل شدند. نتیجه این حادثه هم کتف شکسته رکابزن کره‌ای و وجود زخم‌های متعدد در صورت, دست و پا رکابزن جوان ایران بود.

باقرپور در گفت و گو با ایسنا درباره این اتفاق و از دست دادن شانس رسیدن به مدال جوانان آسیا بیان کرد: نزدیک به ۲ سال برای این مسابقات زحمت کشیده بودم . سال گذشته نمی دانم به دلیل کم تجربگی بود یا نبود برنامه‌ریزی دقیق، نتوانستم نتیجه ای که می‌خواهم را بگیرم با این حال در تمام مسابقات بین ۴ یا۵ نفر اول بودم .

او ادامه داد: امسال آماده شده بودم تا غیر از کسب مقام، رکوردهای خوبی هم به ثبت برسانم اما متاسفانه در فینال کایرین حادثه بدی پیش آمد و در ۲۰۰ متر پایانی  نفر سوم بودم اما رکابزن هنگ کنگ خطا کرد و از لاین خود خارج شد و با من برخورد کرد.  دو رکابزن دیگر نیز با من برخورد کردند . این حادثه باعث شد دوچرخه‌ام بشکند، شیشه کلاه نیز در چشمم خرد شد  که بر روی بینایی‌ام تاثیر گذاشت. هم چنین خرده چوب‌ها نیز در بدنم فرو رفت. بر اثر این اتفاق چند ساعتی بیهوش بودم و نزدیک به دو ساعت هم فراموشی گرفته بودم.

باقر پور همچنین گفت: فردای آن اتفاق در ماده کیلومتر رکاب زدم اما اتفاقی که کمتر از ۱۲ ساعت برایم رخ داد اجازه نداد کار خودم را روز مسابقه انجام بدهم و مقامی بهتر از پنجمی به دست آورم. به هر حال آسیب دیده بودم  و با یک دوچرخه دیگر هم رکاب می‌زدم. در ۲۰۰ متر هم  رکورد دار جوانان ایران هستم اما باز موفق نشدم رکورد خودم را تکرار کنم در غیر این صورت با اختلاف زیاد اول بودم. با وجود اینکه تمام تلاشم را کردم اما برنامه ریزی ها به دلیل زمین خوردن آن طور باید پیش نرفت.

او در مورد برنامه های خود برای رده بزرگسالان تاکید کرد: رده سنی جوانان با بزرگسالان خیلی تفاوت دارد با این حال طوری برنامه‌هایم را تنظیم کرده‌ام که پیشرفت داشته باشم. ابتدا دو سال اول ورودم به رده بزرگسالان می‌خواهم  جزو سه نفر اول ایران باشم. امیدوارم اگر حادثه ای پیش نیاید نه تنها من بلکه بقیه نفرات سرعتی مانند دانشور، علی عسگری، ورپشتی هدف خود را در برای بازی‌های آسیایی گذاشته‌ایم.

رکابزن جوان ایران در پاسخ به این پرسش که چقدر از خود در قهرمانی آسیا راضی بود، تصریح کرد: از خودم راضی بودم بخاطر اینکه با وجود مصدومیت و اینکه پزشکان گفتند باید استراحت کنم اما مسابقه را بین پنج نفر اول تمام کردم ولی از این ناراحتم که نتوانستم رکورد خودم را ثبت کنم و مقام اول را به دست آورم.

باقر پور در پاسخ به این پرسش که پیست چوبی چقدر در زمین خوردن او تاثیر داشت ، گفت: زمین خوردن در کایرین اتفاق معمولی است زیرا اصل این ماده جنگیدن و رقابت تنگاتنگ است. اینکه  بگوییم پیست چوبی در این اتفاق تاثیر داشت بعید می دانم زیرا در رشته ای مانند ۲۰۰متر پیست چوبی تاثیر دارد اما در کایرین همه برای جای گیری رقابت دارند از این رو به شخصه معتقدم پیست چوبی تاثیری بر زمین خوردن من  نداشت.

انتهای پیام

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب