۱۷۵ads تبلیغات

 

سلیمانی: داور از تکرار پنالتی‌های پرسپولیس و سپاهان واهمه داشت

یک کارشناس داوری فوتبال گفت: سه پنالتی اعلام‌شده در بازی پرسپولیس و سپاهان کاملا درست بود و اعلام سه پنالتی در یک بازی نشان از شجاعت داور دارد اما اینکه چرا داور در تکرار پنالتی واهمه داشت، جای سؤال دارد.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد محمدرضا اکبریان در قضاوت دیدار پرسپولیس و سپاهان اظهار کرد: در دقیقه ۵۶ تیم پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شد و در ادامه دروزاه‌بان تیم سپاهان به خاطر خطا روی مهاجم پرسپولیس، باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد.

سلیمانی افزود: پنالتی اول پرسپولیس که به شکل پاس به جلو رضاییان و گلزنی طارمی زده شد به دلیل آنکه بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه همزمان وارد محوطه جریمه شده بودند، ضربه پنالتی باید تکرار می‌شد که در صحنه تلویزیونی کاملا واضح است که داور به ورود بازیکنان توجهی ندارد بلکه نگاه و دقتش به نقطه پنالتی معطوف شده است و ایراد اصلی در دقت نکردن داور به بازیکنان پشت محوطه جریمه بود. اگر فقط بازیکن پرسپولیس ورود غیرمجاز داشت می‌توانست گل را مردود اعلام کند و ضربه غیر مستقیم به نفع سپاهان اعلام کند.

این کارشناس داوری همچنین گفت: در دقیقه ۸۰ انصاری مدافع پرسپولیس روی محمدی مهاجم سپاهان خطا کرد و اعلام پنالتی و دادن کارت زرد کاملا صحیح بود اما هنگام ضربه پنالتی سپاهان هم بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شدند که این پنالتی هم باید تکرار می‌شد.

او در ادامه گفت: در دقیقه ۸۴ حاج صفی حاج صفی با پا مهدی طارمی را سرنگون کرد و مرتکب خطا شد. اعلام پنالتی و دادن کارت زرد دوم و اخراج مدافع سپاهان هم کاملا درست بود.

سلیمانی در پایان اظهار کرد: اکبریان داور با تجربه البرزی در این بازی تمرکز لازم را در اتفاقات بازی نداشت و در صحنه های سرنوشت ساز عملکرد ضعیفی از خود نشان داد.

انتهای پیام

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب