۱۷۵ads تبلیغات

 

تلعفر‌ و الحضر محورهای جدید الحشدالشعبی در مرحله ششم عملیات موصل

«کریم النوری»، یکی از فرماندهان نیروی «بسیج مردمی» عراق موسوم به (الحشد الشعبی) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، تصریح کرد: نیروهای الحشد الشعبی طی عملیاتی مقدماتی در محور غربی موصل موفق شدند، چندین روستا و جاده را از سیطره «داعش» آزاد و پاکسازی کنند.

این فرمانده الجیش الشعبی افزود: این عملیات پیش زمینه و مقدمه‌ای بر آغاز عملیات سرنوشت‌ساز و نهایی آزادسازی ناحیه «تلعفر» و تامین امنیت کامل مرزهای مشترک عراق و سوریه شمرده می‌شود.

النوری تاکید کرد: نتیجه ۵ مرحله عملیات الحشد الشعبی و با احتساب عملیات اخیر، زمین‌گیر کردن عناصر داعش و فلج کردن توان حرکتی آنها در مناطق غرب موصل و قطع ارتباط آنها با اغلب مسیرها و راه‌های امدادی و کمک‌رسانی در محور غربی موصل بود.

وی ادامه داد: مرحله ششم عملیات الجیش الشعبی در چارچوب عملیات بزرگ آزادسازی موصل دو جبهه تلعفر و الحضر در خاک عراق خواهد بود که تا رقه در سوریه ادامه می‌یابد.

النوری خاطر نشان کرد: نیروهای الجیش الشعبی در انتظار فرمان و دستورات «حیدر العبادی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای آغاز عملیات در محورهای مشخص شده هستند.

نیروهای الجیش الشعبی طی عملیات بزرگ آزادسازی موصل که از ۱۷ اکتبر گذشته آغاز شد، موفق به آزادی و پاکسازی ده‌ها روستا و منطقه مسکونی و راهبردی در محورهای مختلف عملیاتی غرب موصل در استان نینوی و شمال ناحیه «الشرقاط» در استان صلاح الدین شدند.

این نیرو که متشکل از گروه‌های داوطلب و بسیج مردمی برای مبارزه با داعش می‌باشد، در آمادگی کامل هستند تا نبرد نهایی و سرنوست ساز تلعفر را آغاز کنند.

انتهای پیام/

 

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب