۱۷۵ads تبلیغات

 

۱۶۵ هزار میلیارد تومان درآمد بودجه در ۹ ماهه/ ۳۶ درصد از عمرانی‌ها پرداخت شد

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درآمدهای مالیاتی ۹ ماهه امسال بالغ بر ۶۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصول شد. 

براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی دولت، درآمدها (درآمد مالیاتی، سایر درآمدها) ۸۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که رقم مصوب ۹ ماهه آن ۱۱۹ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که با عدم تحقق روبه‌رو است. 

همچنین براساس این گزارش رسمی، منابع حاصل از نفت و فرآورده‌های نفتی در این مدت، ۴۲ هزار میلیارد تومان بوده که رقم مصوب ۹ ماهه ۵۶ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود. 

تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (پرداخت‌های عمرانی) در ۹ ماهه امسال ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداختی نسبت به مصوب ۱۲ ماهه ۵۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان وجود دارد که ۳۶٫۳ درصد محقق شد.

تراز عملیاتی بودجه در ۹ ماهه منفی ۵۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که سال گذشته این کسری منفی ۴۴ هزار میلیارد تومان ثبت شده است. 

همچنین کسری تراز عملیاتی و سرمایه‌ای روی هم در حال حاضر منفی ۲۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که سال گذشته این رقم ۱۹ هزار میلیارد تومان بود. 

براساس این گزارش، در این مدت ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از دارایی‌های مالی واگذار شد. 

نسبت درآمدها به پرداخت‌های هزینه‌ای در این مدت به ۶۳٫۲ درصد بوده، همچنین نسبت مالیات‌ها به پرداخت‌های هزینه‌ای از مصوب ۹ ماهه (۴۸٫۶) عقب مانده و در این مدت ۴۶٫۸ درصد است.

نسبت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به پرداخت‌های هزینه‌ای ۱۱٫۳ درصد است که باید طبق پیش بینی‌های مصوب ۲۶٫۹ درصد باشد این نسبت بدان معنا است که سهم عمده (حدود ۸۹ درصد) بودجه را پرداخت‌های هزینه‌ای تشکیل می‌دهد. 

از مجموع مصوب ۲۱۳ هزار ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه‌های جاری تاکنون ۱۴۰ هزار میلیارد تومان پرداختی وجود داشته است.

 

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب