۱۷۵ads تبلیغات

 

افزایش ۷ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶

به گزارش پویش۲۴ به نقل از فارس به نقل از گارتنر، طی این مدت اپل توانست با پشت سرگذاشتن سامسونگ رتبه اول را در زمینه فروش گوشی های هوشمند از آن خود کند و سامسونگ را که برای مدتی از این شرکت جلو زده بود به رتبه دوم براند.

در سال ۲۰۱۶ در مجموع نزدیک به ۱٫۵ میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان به فروش رفته که نسبت به سال ۲۰۱۵ رشدی ۵ درصدی را نشان می دهد.

در حالی که اپل توانسته سامسونگ را به عقب براند، کاهش فروش سامسونگ در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده است. در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ میزان فروش گوشی‌های این شرکت کاهشی ۸ درصدی داشته و سهم آن از بازار نیز نسبت به سال ۲۰۱۵، حدود ۲٫۹ درصد کاهش نشان می دهد.

یکی از عوامل این کاهش فروش، انفجار مکرر باتری گوشی‌های گالکسی نوت ۷ بوده که به اعتبار این شرکت در سراسر جهان لطمه زد.

بعد از اپل و سامسونگ که با بیش از ۷۷ و ۷۶  میلیون واحد فروش گوشی به ترتیب ۱۷٫۹ و ۱۷٫۸ درصد از بازار را به خود اختصاص داده اند، هواووی با فروش بیش از ۴۰ میلیون واحد گوشی ۹٫۵ درصد از این بازار را مال خود کرده و شرکت نه چندان مشهور Oppo هم ۲۶ میلیون واحد گوشی به فروش رسانده و ۶٫۲ درصد از این بازار را تسخیر کرده است.

کارشناسان معتقدند هواووی با عرضه گوشی های قدرتمندی مانند میت ۹ توانسته توجه کاربران را به خود جلب کند و درصورت تداوم این روند، کاهش شکاف بین این دو شرکت و تبدیل هواووی به دومین تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/م

 

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب