۱۷۵ads تبلیغات

 

ژیمناستیک همچنان در انتظار رئیس جدید/ وقتی وعده وزیر ورزش محقق نشد

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در حالی که مسئولان ورزش کشور بارها اعلام کرده بودند انتخابات فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، پیش از پایان سال ۹۵ انجام خواهد شد، اما این وعده محقق نشد؛ چرا که حداقل شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک در سال ۹۶ خواهیم بود.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان روز ۱۴ آذر ماه در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان گفته بود: «در حال حاضر چند فدراسیون ما با سرپرست اداره می‌شوند که می‌خواهیم تا پایان سال تمامی انتخابات آن‌ها را برگزار کنیم که دیگر فدراسیونی بدون رئیس نباشد».

با این اظهارنظر وزیر ورزش و برگزاری انتخابات برخی فدراسیون‌ها از جمله کاراته، ناشنوایان و زورخانه‌ای و پهلوانی، به نظر می‌رسید سایر سرپرست‌های مستقر در فدراسیون‌ها نیز باید عطای کار خود را به لقایش ببخشند و خیلی زود صندلی‌شان را برای رئیس جدید خالی کنند، اما شاید این پروسه در بین برخی از آنها دیرتر از وعده سلطانی‌فر شکل بگیرد.

یکی از این فدراسیون‌ها، ژیمناستیک است؛ فدراسیونی که از ۱۹ تیر یعنی نزدیک به هفت ماه و ۱۰ روز قبل با سرپرستی سید محمدشروین اسبقیان اداره می‌شود. در دوره حضور اسبقیان شاید اتفاقات خوبی در این رشته به زعم او افتاده باشد، اما قطعاً از حاشیه‌ها کمتر بوده است. استعفاها و اعتراض‌ها در بخش‌های مختلف به حدی زیاد شده بود که چیزی جز این مسائل در رسانه‌ها در ژیمناستیک دیده نمی‌شد.

بعد از این استعفاها، تغییراتی در وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت و محمدرضا داورزنی به جای نصرالله سجادی روی صندلی معاونت توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان نشست. داورزنی در یکی از نخستین اقدامات خود در مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک حاضر و صحبت‌هایی را مطرح کرد که پس از آن، همگان از برگزاری زودهنگام انتخابات صحبت می‌کردند. وی در این مجمع با اشاره به شرایط نامطلوب در ژیمناستیک و فدراسیون متبوعش گفته بود: «ما خودمان را ملزم می‌دانیم که انتخابات را با همکاری کمیته ملی المپیک هر چه زودتر برگزار کنیم. وزیر ورزش قول داده که انتخابات در کوتاه‌ترین زمان برگزار شود. من مکاتبات به شرایط فدراسیون را دیدم و در حال بررسی هستم. باید نشستی نیز با کمیته ملی المپیک داشته باشیم تا در نهایت شرایط را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم تا اینکه بدون آنکه نهادهای خارجی دخالت کنند، ضمن رعایت اصول حاکم بر فدراسیون و رعایت نکات مدنظر کمیته بین‌المللی المپیک انجام شود.»

صحبت‌های وزیر ورزش و معاونش اما باز هم این شرایط را برای برگزاری انتخابات قبل از پایان سال جاری فراهم نکرد و سرپرست فدراسیون چند روز قبل در گفت‌وگو با خبرگزار‌ها از مشخص شدن رئیس جدید در نیمه دوم فروردین ماه ۹۶ خبر داد.

داورزنی پس از مشخص شدن این تاریخ، در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها عنوان کرده بود: «تلاش می‌کنیم بحث‌های مطرح شده از سوی فدراسیون جهانی و IOC و بحث‌هایی که از سوی کمیته المپیک مطرح شده را لحاظ کنیم و با تعامل فی‌مابین بتوانیم شرایط برگزاری مجمع ژیمناستیک را در فروردین ماه فراهم کنیم.»

نکته مهم در این میان شاید اطلاعات غلطی است که بین مسئولان رد و بدل می‌شود. چندی قبل رئیس یکی از کمیته‌های فدراسیون سفری به اندونزی داشت تا در یک اجلاس جهانی شرکت کند. این مقام مسئول گفت‌وگوی کوتاهی با رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک داشته و «موریناری واتانابه» به او گفته بود که ایرادی از نظر این نهاد برای برگزاری انتخابات فدراسیون وجود ندارد. همچنین عنوان شده بود که اگر کمیته ملی المپیک در این باره از فدراسیون جهانی سوالی داشته باشد، این نهاد ۴۸ ساعته می‌تواند پاسخ ابهامات را بدهد.

به هر حال شاید کوتاهی برخی مسئولان و شاید سنگ‌اندازی برخی دیگر تاکنون مانع از برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک شده است؛ فدراسیونی که رشته‌ای جزو ورزش‌های پایه و پر مدال است و باید اهمیت زیادی به آن داده شود، اما در عمل شاهد چنین چیزی نیستیم.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب