۱۷۵ads تبلیغات

 

ارسال دستورالعمل «امربه معروف و نهی از منکر» به ۳۲ هزار هیأت دانش‌آموزی/ توزیع ۲ میلیون جلد کتاب «امام شناسی» بین دانش‌آموزان

محمد رضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، درخصوص «اجرای برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر در مدارس»، با اشاره به قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: برنامه منسجمی از سطح ستاد تا مدرسه شروع کرده‌ایم؛ با دو رویکرد اندیشه محوری در آموزش و ایجاد زمینه مناسب برای محتوای امر به معروف و نهی از منکر و نیز به لحاظ ساختاری؛ یعنی اینکه فعالیت‌هایی را تعریف کنیم که نمود و بروز خارجی داشته باشد.

مسیب‌زاده افزود: در زمینه محتوا از اساتید حوزه و دانشگاه استفاده کرده‌ و تشکیل اتاق فکر داده‌ایم و مهمترین بحث مطرح شده در این جلسات، این است که ابتدا باید موضوع را بشناسیم و شرایط خود در کشور را ببینیم؛ به خصوص در آموزش و پرورش و اینکه به چه چیزهایی باید بیشتر توجه کنیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: ۳۲ هزار هیأت مذهبی در مدارس کشور داریم که از مجموع ۱۰۷ هزار مدرسه کشور، تقریباً ۲۵ هزار مدرسه شرایط خاصی در این خصوص دارد؛به این معنا که تعدادی از آنها مدرسه ابتدایی هستند و امر به معروف و نهی از منکر را در مدارس ابتدایی به صورت ظاهری و گفتمانی به هیچ وجه نداریم؛ چرا که باید در اینجا به صورت افعالی و عملی باشد .

وی با تاکید بر اینکه بهترین اجرای امر به معروف و نهی از منکر خودمان هستیم، گفت: دستورالعمل را به ۳۲ هزار هیأت دانش‌آموزی ارسال کرده‌ایم و این را به صورت ویژه آموزش می‌دهیم.

مسیب‌زاده متذکر شد: گفتمان مذهبی در مدارس در انجمن اولیا و مربیان برای اولیا و نیز برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: بحث امام شناسی از جمله برنامه‌های دیگر است و بیش از ۲ میلیون کتاب در طرح «مصباح‌الهدی» بین دانش‌آموزان توزیع شده است و این کتاب‌ها رایگان نیست و دانش آموزان باید آنها را خریداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه این کتاب‌ها فقط جنبه خواندن ندارد، افزود: دانش‌آموزان با خواندن این کتاب‌ها در جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی مختلف شرکت می‌کنند.

مسیب‌زاده درخصوص «طرح “یادآوران”، مربوط به امر به معروف و نهی از منکر ویژه دانش‌آموزان»،خاطرنشان کرد: موضوع فعالیت‌ ما در این خصوص دانش‌آموز است و تصور اینکه آموزش و پرورش ضابط امر به معروف و نهی از منکر است، تصور درستی نیست و جنبه‌ ما ایجابی و تشویقی است و دانش‌آموزان در طرح «یادآوران» قرار است  این کار را انجام دهند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دستور‌العمل طرح یادآوران در حال آماده شدن و ارسال است، ابراز داشت: باید دانش‌آموزان شرکت کننده در این طرح، الگوی مدرسه باشند و ۳۲ هزار هیأت مذهبی و حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز بستر مناسب آن هستند.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب