۱۷۵ads تبلیغات

 

مردم از بی‌عرضگی مدیران گله‌ دارند/ بسیاری از فعالان فتنه به وزارتخانه‌ها رسیده‌اند

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، محمدرضا گلرو منفرد نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران، با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: مردم با حضور خود در سی‌و‌هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر حمایت خود از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان دادند.

وی افزود: این روزها مردم و خصوصاً نسل جوان فاصله بسیار زیادی میان وضعیت کنونی کشور و آرمانهای انقلاب اسلامی بینند؛ وضعیت  کنونی کشور شایسته ملتی نیست که برای عدالت،  استقلال و پیشرفت به پای انقلاب هزینه‌های سنگینی پرداخت کرده است. این روزها انقلاب اسلامی در راه خود با چالش‌ها و موانع بزرگی روبرو است و مردم این روزها وضعیت نامناسب اقتصادی، بیکاری و رکود سنگین حاکم را با تمام وجود درک می‌کنند.

نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان این مطلب که فساد اقتصادی و اداری گسترده موجود مردم را خسته کرده است، اظهار داشت:‌ مردم توقع ندارند برخی مسئولان در اواخر دوره کاریشان مانند نامزدهای انتخاباتی شعار دهند که این کار انجام می‌شود و یا انجام نمی‌شود. بدون شک انقلاب اسلامی از این موانع پیش روی خود نیز عبرو خواهد کرد و عبور از این چالش‌ها با کنار رفتن تفکرات غیرانقلابی از صحنه مدیریت کشور ممکن است.

منفرد ادامه داد:‌ افرادی که با مدیریت غلط خود و با دلباختگی به وعده‌های دروغین قدرت‌های غربی از عمل به وظایف خود عاجز هستند باید جای خود را به جریان انقلابی و مومن بدهند. بیش از هر زمانی کشور نیاز به مدیرانی دارد که ظرفیت‌های کشور را بدانند و با اتکا به توان داخلی، کشور را مدیریت کنند.

وی اضافه کرد: ما حق نداریم در مقابل این وضعیت اسف‌بار اقتصادی سکوت کنیم، حق نداریم مقابل خیانتی که بخشی از مدیران خوش‌اشتهای دولتی ودست اندازی و دزدی آنها از بیت‌المال سکوت کنیم و رهبری انقلاب به درستی اشاره کردند که مردم گله‌مند هستند. 

نماینده اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: مردم از مسئولی که به جای خدمت به مردمی که ذخیره‌های واقعی نظام هستند، نجومی بگیران خائن را ذخیره نظام می‌نامند گله‌مندند، کارگران از وزیری که با بی‌توجهی به وضعیت صنایع چنین رکود کم سابقه‌ای را حاکم کرده است، گله‌مندند. تولید کنندگان از مدیری که با ۲ برابر کردن واردات کالا از چین تولید با کیفیت ملی را به خاک سیاه نشانده‌اند گله‌مندند. مردم از بی‌توجهی‌ها به آسیب‌های اجتماعی اعتیاد و طلاق و حاشیه نشینی گله‌مندند. 

وی بر همین اساس خاطر نشان کرد: مردم و دانشجویان از بی‌عرضه‌گی مدیران داخلی و پیوند زدن همه موضوعات به برجام گله‌مند هستند شخص وزیر نفت که قبل از برجام با دفاع تمام قد از آن وصول آن را موجبات پیشرفت در صنعت نفت عنوان می‌کرد اکنون چه پاسخی برای اظهارات مدیر شرکت توتال داردکه می‌گوید سرمایه‌گذاری در ایران به تصمیم‌گیری آمریکا منوط می‌کند. آقای وزیر صنعت که اصرار فراوانی برای انعقاد قراردادهای محرمانه دارد بد نیست درباره چرایی تعطیلی ارج تهران، پلی‌اکریل اصفهان،  پاسخگو باشد. آقای وزیری که با تحقیر مردمش ورود ورود یک هواپیمای مسافربری به ایران را جشن می‌گیرد بد نیست در پایان مسئولیتش از اقداماتش برای خانه‌دار کردن مردم و از کارنامه‌اش در توسعه ریلی و جاده‌ای کشور بگوید. 

نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به این که مدیرانی که در اقدامی عوامگرایانه به دنبال ایجاد مناطق آزاد تجاری جدید هستند، ابتدا در مورد وضعیت اسف بار مناطق آزاد موجود گزارش دهند گفت: آری مردم گله‌مند هستند. مردم از ندیدن مسائل اصلی و جایگزین شدن مسائل فرعی در مدیریت کشور گله‌مند هستند. زمانی که به علت ضعف سیستم گمرکی کانتینرها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود نباید اهم مسئولین، معدود کوله‌برهای مرزنشین باشند. 

گلرو منفرد با اشاره به وضعیت خوزستان گفت: یکی از مصادیق ضعف مدیریتی که در کشور که ذکر آن ضروریست وضعیت اسف بار مردم خوزستان است. چند روزی است که مردم شریف خوزستان با کم توجهی و بی‌مهری برخی مدیران از حداقل‌های زندگی خود محروم شده‌اند. وضعیت اسف بار مردمی که این روزها از آب آشامیدنی برق، گاز، محروم و در گرد و خاک هستند مایه شرمساری است. مردم گله‌مندند اما هنوز هم با هیجان و شوری وصف ناپذیر سالروز پیروزی انقلاب را جشن می‌گیرند. پیوند خود با امام، شهیدان و آرمان‌های انقلاب را جشن می‌گیرند.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع آشتی‌ملی در کشور نیز اظهار داشت: عده‌ای که خود را بیرون از دایره وسیع و دور مانده از آرزوها و قدرت‌طلبی‌های خود می‌بینند این روزها از آشتی ملی دم می‌زنند. غافل از این که ملت ایران با سردمداران جریان غرب‌گرا در کشور، بنیانگذاران فساد سیستمی و وطن فروشان بی‌هویت هرگز دست دوستی نمی‌دهند. اگر خوب نگاه کنید می‌بینید کسانی از آشتی ملی می‌کنند که آنان دشمنی علیه این مردم را شروع کرده‌اند. کسانی که به بهانه واهی تقلب به آبروی مقدس جمهوری اسلامی که امام فرمود حفظ آن از اوجب واجبات است، خدشه وارد کردند. اکنون کسانی صحبت از آشتی ملی می‌کنند که علیه رای و خواست مردم در سال ۸۸ می‌خواستند کودتا کنند. اما به کوری چشم منافقین داخلی و دشمنان خارجی مردم با یکدیگر متهدند و هیچ گاه اختلاف سلیقه بین آنان باعث قهر و گینه نمی‌شود. 

وی با بیان این که ملت ایران در ۹ دی ۸۸ انزجار خود را از سران فتنه اعلام کردند، اظهار داشت: مردم در آن روز انزجار خود را از فتنه‌انگیزی و دیکتاتوری اعلام کردند. برخورد جمهوری اسلامی با فتنه‌گران تاکنون بزرگوارانه بوده است به طوری که بسیاری از فعالان فتنه ۸۸ امروز در دولت جمهوری اسلامی به وزارتخانه‌ها رسیده‌اند. مردم در ۹ دی سال ۸۸ اعلام کردند خواستار اشد مجازات برای سران فتنه هستند. حقیقتاً حصر خانگی آنان حداقل‌ترین مجازات برای آنان است. 

نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ادامه داد: اکنون برخی جاهان و مغرضان داخلی همنوا با دولت بی‌آبروی ترامپ خواستار رفع حصر سران فتنه شدند. کسانی که اکنون صحبت از رفع حصر آنان می‌کنند آیا با جانباز قطع نخاعی که توسط فتنه‌گران ۷ سال ویلچر نشین شده است، دیده‌اند. آیا آن نماینده‌ای که صحبت از رفع حصر سران فتنه می‌کنند، با مادر شهدای بسیجی فتنه ۸۸ دیدار کرده‌اند. از مظلومیت خانواده شهدا و جانبازان فتنه ۸۸ همین بس که آینده مجلس این کشور در حمایت از مسببین به شهادت رسیدند فرزندشان سخن می‌پراکنند. آیا کسی جز سران فتنه دعوت به آشوب در خیابان‌ها آن هم در روز عاشورا کرد. 

وی در پایان گفت: ما بیان این حقایق را وظیفه خود می‌دانیم و دست از آن نمی‌کشیم. هر چند در این روزها عده‌ای که سال‌ها از لزوم طرحی در مجلس سخن می‌گویند که امکان سوال پرسیدن از مخالفین را می‌گیرد، همان‌ها که روزی شعارشان زنده باد مخالف من بود در عمل به دنبال زندانی کردن سوال کننده از من هستند. از آنجا که چنین قانونی به شدت تفسیر پذیر بوده و می‌تواند ماهیت فعالیت نقادانه جنبش دانشجویی را نشانه بگیرد قاطعانه با تصویب آن مخالفین و از بیان انتقادات صادقانه خود دست نخواهیم کشید. 

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب