۱۷۵ads تبلیغات

 

تک روی اونس جهانی در جاده گرانی/ دلار، طلای ۱۸ عیار و سکه از گرانی جاماندند + نمودار

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در ادامه بررسی هفتگی بازار طلا، سکه و ارز در رابطه با روند ارزش گذاری اونس می‌توان گفت که نرخ طلا در بازارهای جهانی طی یک هفته روند صعودی به خود گرفته که کمترین نرخ هفته در روز دوشنبه به ارزش ۱۲۲۷ دلار به ثبت رسیده و بیشترین ارزش در روز پنجشنبه با نرخ ۱۲۳۳ دلار و ۹۰ سنت ثبت شده است.

اونس جهانی روز شنبه و یکشنبه با قیمت ۱۲۳۳ دلار و ۹۰ سنت داد و ستد شد و در روز دوشنبه که روند نزولی به خود گرفته بود، بر آن شد تا در پایان هفته ارزش خود را افزایش دهد.

تک روی اونس جهانی در جاده گرانی/ دلار، طلای 18 عیار و سکه از گرانی جاماندند + نمودار

دلار آمریکا

برخلاف اونس جهانی که در روزهای پایانی روند صعودی به خود گرفته است، دلار آمریکا طی یک هفته از ارزش خود کاست که البته در روز چهارشنبه دلار به خود آمد و افزایش قیمت را در دستور کار قرار داد که این روند صعودی در روز پنجشنبه از ذهن دلار آمریکا در بازار داخلی پاک شد.

دلار کار خود را در روز شنبه با نرخ ۳۸۲۹ تومان آغاز کرد و رفته رفته تا روز سه شنبه از ارزش خود کاست و به نرخ ۳۸۰۸ تومان رسید، نرخی که سرآغاز رشد ۷ تومانی بود که البته از این نرخ در طی معاملات روز پجشنبه ۴ تومان کاسته شد.

تک روی اونس جهانی در جاده گرانی/ دلار، طلای 18 عیار و سکه از گرانی جاماندند + نمودار

طلای خام ۱۸ عیار 

طلای خام ۱۸ عیار که با توجه به ارزش اونس جهانی و دلار آمریکا ارزش گذاری خود را انجام می‌دهد، روندی تلفیقی از روند این دو مولفه به خود گرفته است.

ارزش طلای خام ۱۸ عیار در روز شنبه ۱۱۵ هزار و ۴۳۳ تومان را برای خود انتخاب کرده و در طی معاملات روز یکشنبه با وجود تعطیلی بازارهای جهانی و افت نرخ دلار اندکی رشد کرده و نرخ ۱۱۵ هزار و ۵۰۲ تومان را به دست آورده است.

اما از روز دوشنبه طلای خام ۱۸ عیار روند نزولی به خود گرفته که این روند در روز سه شنبه تکرار شد و کار را به جایی رساند که ارزش طلا در بازار داخلی به نرخ ۱۱۴ هزار و ۵۷۹ تومان رسید.

در معاملات روز چهارشنبه و پنجشنبه ارزش طلا روند صعودی به خود گرفت و تا نرخ ۱۱۵ هزار و ۱۷ تومان رشد که نگاه کلی به این بازار گواه آن را می‌دهد که طلا در طی یک هفته روند نزولی به خود گرفته است.

تک روی اونس جهانی در جاده گرانی/ دلار، طلای 18 عیار و سکه از گرانی جاماندند + نمودار

سکه تمام طرح امامی

ارزش سکه در روز شنبه نرخ ۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۰۰ تومان را برای خود انخاب کرد و این نرخ در روز یکشنبه اندکی افت کرد، در روز دوشنبه این افت قیمت با نزول ارزش طلا به نرخ ۱ میلیون و ۱۸۴ هزار تومان تکمیل شد.

سکه تمام در طی معاملات روز سه شنبه اندکی به خود آمد و به نرخ ۱ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۰۰ تومان دست پیدا کرد، نرخی که سرآغاز رشد قیمت طلا در طی معاملات دو روز پایانی هفته شد تا در نهایت سکه تمام نرخ ۱ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان را برای خود انتخاب کند.

تک روی اونس جهانی در جاده گرانی/ دلار، طلای 18 عیار و سکه از گرانی جاماندند + نمودار

در مجموع می‌توان گفت که در طی یک هفته ارزش اونس جهانی رشد داشته و ارزش طلای خام ۱۸ عیار، دلار آمریکا و سکه تمام افت قیمت را به ثبت رسانده‌اند.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب