۱۷۵ads تبلیغات

 

اعزام ۱۰۰۰ مددجو به مشهد تا پایان سال جاری

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: در سال جاری هزار و ۲۱۷ نفر از مددجویان تحت حمایت در برنامه های آموزشی در قالب برنامه های اوقات فراغت، آموزش خانواده شرکت کرده اند.

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایسنا، محسن ولیئی با اشاره به ارائه خدمات در حوزه آموزش خانواده، اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۲۱۷ نفر از مددجویان تحت حمایت از ابتدای امسال در برنامه های آموزشی در قالب برنامه های اوقات فراغت، آموزش خانواده شرکت کرده اند. آموزش ها در سرفصل‌های دینی ـ اعتقادی، فرهنگی ـ اجتماعی و بهداشت روانی و فردی برای مددجویان تحت حمایت انجام شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری دوره های آموزش خانواده افزود: خدمت رسانی فرهنگی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، محوری‌ترین بخش حمایتی این نهاد محسوب می شود.

ولیئی برگزاری دوره‌های آموزشی برای نوعروسان تحت حمایت را یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد دانست و گفت: دوره‌های آموزشی با هدف آشنایی با اصول و مهارت‌های زندگی برگزار می شود؛ نوعروسان در این دوره‌های آموزشی نکات ارزنده‌ای را در زمینه احکام، بهداشت فردی، بهداشت روانی و سبک زندگی فرا می‌گیرند و همچنین از مشاوره‌های فردی و گروهی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه آمار طلاق در استان تهران بالای ۲۲ درصد است، گفت: این آمار در نزد مددجویان تحت حمایت این نهاد به کمتر از یک درصد می رسد که نشان از دوام و بقای خانواده های تحت پوشش این نهاد مردمی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اعزام ‌خانواده‌های تحت حمایت به اردوهای زیارتی یکی از برنامه‌های فرهنگی این نهاد است، افزود: کمیته امداد هر سال برای ارتقای سطح فکری، فرهنگی و معنوی مددجویان، برنامه های متفاوت و متنوعی برگزار می کند و اردوهای زیارتی یکی از برنامه های فرهنگی این نهاد است که موجب نشاط روحی و روانی، تقویت باورهای دینی و اعتقادی، ایجاد روحیه خودباوری و آشنایی مددجویان با مسائل فقهی و اعتقادی می شود.

ولیئی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال سه هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شده اند، افزود: شرکت کنندگان در این اردوها از برنامه های مختلفی همچون مسابقات قرآنی و آموزش های دینی و اعتقادی بهره مند شده اند و تا پایان امسال هم ۱۰۰۰ نفر به مشهد مقدس اعزام می شوند.

انتهای پیام

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب