۱۷۵ads تبلیغات

 

طلا در مسیر ثبت سومین هفته افزایشی/ انس ۱۲۳۹ دلار شد

به گزارش پویش۲۴ به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز با نوسان قیمت دلار به نزدیکی کمترین رقم یک هفته گذشته اندکی کاهش یافت و در مسیر ثبت سومین هفته افزایشی در میان بی ثباتی های سیاسی در آمریکا و اروپا قرار گرفت.

هر اونس طلا با ۱۱ سنت کاهش ۱۲۳۸٫۹۳ دلار فروخته شد. ارزش طلا در این هفته تاکنون ۰٫۳ درصد افزایش یافت و به حدود ۷٫۵ درصد در سال ۲۰۱۷ رسید.

رونالد لئونگ، دلال بازار در این رابطه گفت: «به نظر می رسد مردم در انتظار نشست بعدی فدرال رزرو هستند و نمی خواهند شانسی را امتحان کنند. ما می توانیم ببینیم که مردم بورس را انتخاب می کنند تا خرید طلا.»

بررسی بازار اوراق قرضه بزرگ جهان در روز پنج شنبه تنها اندکی با ثبت رکورد برای دومین روز متوالی فاصله داشت اما در روز جمعه نفس راحتی کشید.

نگرانی در مورد سیاست های ترامپ به همراه انتخابات در هلند، فرانسه و آلمان در سال جاری، قیمت را در ۸ فوریه تا ۱۲۴۴٫۶۷ دلار بالا برد.

اما چشم انداز تقویت ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا پس از این سخنان جانت یلن، رئیس فدرال رزرو قیمت طلا را در روز چهارشنبه به ۱۲۱۶٫۴۱ دلار، کمترین رقم از ۳ فوریه کاهش داد. یلن گفت نرخ بهره آمریکا ممکن است در ماه مارس به افزایش نیاز داشته باشد.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان  در این ماه تاکنون ۵٫۶ درصد افزایش یافته است که بیشترین میزان از ژوئن ۲۰۱۶ به شمار می رود.

انتهای پیام/م

 

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب