۱۷۵ads تبلیغات

 

توقیف محموله ۱۵۰تنی قاچاق موز در مرز بازرگان با هوشیاری گمرک

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرنگار کشاورزی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، محمدعلی طهماسبی امروز در حاشیه اولین هماش کشت بافت در خصوص ورود دوباره میوه‌های قاچاق به کشور اظهار کرد: با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با قاچاق در بخش میوه همکاریهای گسترده‌ای انجام شد و باید از فعالیتهای آنها در این خصوص قدردانی شود.

وی افزود: با این کار حجم قاچاق میوه در کشور به شدت کاهش یافت و مانند گذشته دیگر این محصول به راحتی به کشور نمی‌آید.

* محموله قاچاق موز ۱۵۰ تنی در مرز بازرگان توقیف شد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: فرآیند مبارزه با قاچاق میوه مثبت است و در نهایت با وجود اینکه این محصولات دوباره به کشور وارد شده اما روند رو به رشدی ندارد . رسانه‌ها نیز در این زمینه حضور گسترده‌ای داشتند و باعث ناامن شدن محیط برای قاچاقچیان میوه شدند.

طهماسبی تصریح کرد: امیدوارم که سازمان میادین  میوه‌ و تره‌بار ورود میوه قاچاق را به میادین مرکزی میادین میوه و تره‌بار مانع شود که این امر از ورود میوه‌های غیرقانونی به مصرف خرده‌فروشی جلوگیری به عمل می‌آورد.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره عرضه میوه قاچاق از سردخانه‌های اطراف تهران گفت: شما چطور به عنوان یک شهروند (خبرنگار) این موضوع را خبر دارید اما مسئولان خبر ندارند؟ اخیرا محموله ۱۵۰ تنی موز قاچاق در مرز بازرگان توقیف شد که این امر نیز حرکت مثبتی به حساب می‌آید.

طهماسبی افزود: برخی از واردکنندگان (قاچاقچیان)‌در هنگام ورود محصول خود در گمرک کم‌اظهاری می‌کنند که این بار گمرک با هوشیاری توانست جلوی آنها را بگیرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به اخباری مبنی بر ریخته  شدن سیب ایران در دریا و بیابان اظهار کرد: این موارد توسط برخی افراد مطرح شده است و ممکن است برخی مواقع جعل اسناد نیز برای واردات موز در مقابل صادرات سیب صورت گیرد اما باید توجه داشت کسانی که می‌گویند سیب موجود سردخانه‌های ارومیه صادر نشده است باید بگویند که چه بلایی سر آنها آمده است آیا بخش خصوصی حاضر می‌شود که محصول خود را جلوی گاو بریزد و باید در نظر داشت که این بخش به سادگی از سرمایه خود نمی‌گذرد.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب