۱۷۵ads تبلیغات

 

اوضاع اسفناک ورزشگاه ماراکانا ۶ ماه پس از المپیک ۲۰۱۶ ریو

به گزارش پویش۲۴ به نقل از خبرگزاری تسنیم، صندلی‌های جدا شده از محل نصب‌شان، از بین رفتن چمن  و انباشت زباله بخشی از شمایل ناخوشایند ورزشگاه قدیمی و خاطره‌ساز ماراکانای برزیل است که ۶ ماه پس از پایان المپیک ۲۰۱۶ به این وضعیت دچار شد.

ورزشگاه زیبای ماراکانا جهت برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ مدرن‌سازی شد اما ۶ ماه پس از پایان رقابت‌های المپیک به وضعیت اسفناکی درآمده است. این ورزشگاه در سال ۱۹۵۰ میلادی توسط ۱۱ هزار کارگر ساخته شد و رکورد جای دادن ۲۰۰ هزار تماشاگر را در خود ثبت کرد. ورزشگاه مارکانا بارها مورد بازسازی اصولی قرار گرفت و آخرین بار نیز جهت برگزاری مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۴ و مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ مدرن‌سازی شد.

وضعیت امروز ورزشگاه ماراکانا اصلا رضایت‌بخش نیست و انتشار تصاویری از صندلی‌های کنده شده، چمن نامناسب، ریزش آب از دیواره‌ها، ریخته شدن لایه‌های گچی، لانه‌های پرندگان و حجم انبوهی از زباله‌ها واکنش‌های تندی را به همراه داشته است.

در این میان ماریو آندرادا، عضو اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک با مشاهده تصاویر ورزشگاه ماراکانا گفت: متعجب هستم. ما ورزشگاه را در شرایط مطلوبی در اختیار گرفتیم و با وضعیت بهتری نیز تحویل دادیم.

بازسازی ورزشگاه ماراکانا جهت جام‌جهانی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ ریو هزینه ۵۰۰ میلیون دلاری داشته است.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب