۱۷۵ads تبلیغات

 

تهیه فهرستی از سازندگان تجهیزات دریایی برای ارائه به شناورسازان بزرگ

سعید جعفری در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه سازندگان توانمندی در صنعت دریایی کشور داریم، اظهار داشت: شناورهایی که تاکنون در کشور ساخته‌ شده‌اند بسیار محدود بوده و به همین دلیل سازندگان تجهیزات نیز خود را برای ساخت در حوزه صنایع دریایی تجهیز نکرده‌اند و عمدتاً در حوزه نفت و گاز فعال بوده‌اند.

وی ادامه داد: به همین خاطر توانمندی آنها در حوزه نفت و گاز بیشتر از حوزه دریایی است و گواهی‌نامه‌های مربوط به حوزه دریایی را نگرفته‌اند.

وی با اشاره به تهیه فهرستی از سازندگان تجهیزات صنایع دریایی، گفت: این فهرست را در اختیار سازندگان بزرگ شناور قرار خواهیم داد تا آنها نیز نوع تجهیزات مورد نیازشان را به ما اعلام کنند و ما یک حلقه واسط بین سازندگان تجهیزات و سازندگان شناور باشیم. 

جعفری با بیان اینکه سازندگان شناور خواسته‌های خود را از نظر استاندارد اعلام می‌کنند، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که سازندگان تجهیزات می‌توانند خود را با این خواسته‌ها هماهنگ کنند، به همین دلیل می‌توانیم سطح بومی‌سازی را در حوزه شناورهای دریایی افزایش دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شناورهای دریایی در آبهای بین‌المللی تردد می‌کنند، گفت: این شناورها بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شوند و امکان تولید قطعات بی‌کیفیت و نصب آن بر روی شناورها وجود ندارد، زیرا قطعات و شناورها باید مورد تأیید موسسه بین‌المللی دریانوردی قرار گیرند.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب