۱۷۵ads تبلیغات

 

افت قیمت طلا در بازارهای جهانی

به گزارش پویش۲۴ به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار افزایش یافته و اصلاح فنی قیمت طلا آغاز شده، قیمت فلز زرد  پس از رسیدن به بالاترین رقم ۷ هفته گذشته در جلسه قبل، امروز کاهش یافت، اما همچنان در مسیر سومین افزایش قیمت هفتگی متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۱۹۳ دلار و ۶۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز به رقم ۱۲۰۶ دلار و ۹۸ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۳ نوامبر تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا امروز با نیم درصد کاهش به ۱۱۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

جیانگو شو،  تحلیلگر ارشد گروه طلای شاندونگ گفت: «در حال حاضر ما شاهد هستیم که طلا بیش از حد رشد قیمت داشته و اندکی به اصلاح فنی قیمت نیاز دارد.»

وی افزود، قیمت ها ممکن است ابتدا به ۱۱۷۰ دلار کاهش یابد و سپس به بالای ۱۲۱۰ دلار برسد، هرچند که ممکن است در آستانه نشست ماه مارس فدرال رزرو مجددا کاهش یابد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، طلا در سطح قیمت ۱۲۰۵ تا ۱۲۱۰ دلار با مقاومت قوی ای مواجه است و ممکن است عقب نشینی کند و به رقم ۱۱۷۲ دلار برگردد.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۰۱٫۴۴۰ رسید.

جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته در سخنانی که در جمع معلمان آمریکایی داشت، از هرگونه اظهار نظر در مورد چشم انداز اقتصاد آمریکا یا سیاست های پولی بانک مرکزی این کشور خودداری کرد.

اما چند مقام فدرال رزرو روز پنجشنبه هشدار دادند که برنامه های مالی و مالیاتی اعلام شده از سوی دولت دونالد ترامپ ممکن است در کوتاه مدت موجب رشد اقتصادی شود و در عین حال تورم و مشکلات بدهی را در دراز دمت به بار بیاورد.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب