۱۷۵ads تبلیغات

 

مسعود بارزانی: داعش درحال فروپاشی است اما همچنان باید مراقب بود

مسعود بارزانی گفت که پس از شکست‌های اخیر داعش، باید گفت که این گروه به سمت فروپاشی کامل پیش می‌رود اما این امر به معنی برطرف شدن تهدیدات از عراق و منطقه نیست

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با کنسول‌ها و نمایندگان کشورهای خارجی در اربیل، مرکز اقلیم کردستان گفت: داعش پس از اینکه شکست‌های بسیاری را متحمل شده است به سمت فروپاشی می رود اما از بین بردن داعش در موصل و شکست نظامی تروریست‌ها به معنای پایان داعش و تروریسم نیست و ممکن است که امنیت جهانی با اسامی جدید و روش‌هایی متفاوت که پدیده‌هایی بسیار خطرناک‌تر از داعش از آنها شکل بگیرد، تهدید شود.

وی گفت کسانی که موصل را به دست داعش سپردند، تمامیل به آغاز و موفقیت آمیز بودن عملیات آزادسازی آن نداشتند چراکه آنها شکست خوردند و دوست نداشتند موفقیت دیگران را ببینند. بدون کمک پیشمرگ ها و هماهنگی با نیروهای عراقی، عملیات به صورت موفقیت آمیز انجام نمی‌شد.

وی بر لزوم این امر تاکید کرد که جنگ میدانی علیه داعش باید همزمان با تلاش‌ها جهت ریشه کن کردن تروریسم و خشونت از لحاظ ایدئولوژیکی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشد و این نیازمند تلاش‌های بین المللی و همکاری میان تمامی طرف‌ها است.

بارزانی اظهار امیدواری کرد که اوضاع مالی اقلیم کردستان در جریان سال میلادی جاری با آغاز افزایش قیمت نفت بهبود یابد.

انتهای پیام

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب