۱۷۵ads تبلیغات

 

کیهانی دو و میدانی را نمی‌شناسد/ فدراسیون، اتاق فکر ندارد

ایرج حصیبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره وضعیت دو و میدانی کشورمان اظهار داشت: مجید کیهانی زمانی که در انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کرد، وعده‌هایی داد که عملی نشد. اکنون ۱۲ نفر بیانیه نوشتند اما این موضوع بدین معنا نیست که فقط آنها از وضعیت موجود ناراضی هستند بلکه بقیه هم ممکن است به خاطر رو در بایستی چیزی نگویند.

وی ادامه داد: حتی احسان حدادی هم با اینکه جزو ۱۲ نفر نبود، در نشست خبری خود انتقاداتی را مطرح کرد. از نظر من فدراسیون در جاهایی فعالیت می‌کند که ما را به جایی نمی‌رساند و در آن جاهایی که می‌تواند کمک‌مان کند، فعالیتی ندارد. اردوهایی برگزار کردند که یک عده از ورزشکارانی که حق‌شان هست، دعوت نشدند و در عوض در ماده‌هایی که به کار ما نمی‌آید، نفراتی را دعوت کرده‌اند.

کارشناس دو و میدانی کشورمان تصریح کرد: فدراسیون، اتاق فکر ندارد و سازمان تیم‌های ملی هم به فکر ملی‌پوشان و مسابقات قهرمانی آسیا که سال آینده برگزار می‌شود، نیست. یادمان باشد در قهرمانی آسیای سال گذشته، ما از ۱۴۱ مدال فقط ۲ مدال کسب کردیم که آن هم احسان حدادی و لیلا رجبی برای‌مان به ارمغان آوردند. بنابراین اگر به همین روال پیش رویم باز هم از همان حد تجاوز نمی‌کنیم. فدراسیون با این روش اداره شدن، ما را به جایی نمی‌رساند.

حصیبی در پاسخ به این سؤال که شما به عنوان کارشناس چه راهکاری برای حل مشکلات دو و میدانی توصیه می‌کنید، خاطرنشان کرد: باید هدف‌گذاری داشته باشیم. اگر هدف‌مان، قهرمانی آسیا است پس باید تجهیزات و امکانات لازم را فراهم کنیم. از طرفی هم تحقق این مسئله همان طور که گفتم نیاز به اتاق فکر دارد. کیهانی زیاد در دو و میدانی نبوده و این رشته را نمی‌شناسد کما اینکه چند خطی هم  حفظ و در تلوزیون عنوان کرد اما اجرای دو و میدانی، بحث دیگری است. مجید کیهانی، رئیس بانک بوده و اگر الان بشنود من جای او پشت باجه بانک نشستم، چه می‌گوید؟ همچنین کیهانی مقداری «من» است یعنی حرف‌های دیگران را نمی‌پذیرد و فقط خودش را قبول دارد بنابراین به جایی نمی‌رسیم.

وی افزود: کیهانی وعده‌هایی هم در رابطه با اسپانسر داد که عملی نشد. از طرفی افرادی که از انتخاب کیهانی به عنوان ریاست فدراسیون ناراضی بودند، دیدیم که با یک ابلاغ برگشته‌اند و مثلاً دارند خدمت می‌کنند، این مسئله برای ورزشکاران این موضوع را ثابت می‌کند که این‌ها آدم‌های پابرجایی نیستند و جایی برای آدم‌های پابرجا وجود ندارد. بنابراین ورزشکاران هم به همین طریق عمل می‌کنند که بد آموزی هم دارد.

کارشناس دو و میدانی ایران تأکید کرد: مربی‌هایمان هم وضعیت نامعلومی دارند. برای احسان حدادی که رکورد ۶۹ متر و ۳۲ سانتی متر را دارد، هادی سپهرزاد را انتخاب می‌کنیم. سپهرزاد رکورددار دهگانه است و برای احسان حدادی مناسب نیست حتی برای ورزشکارانی مثل برادران صمیمی هم نمی‌تواند نتیجه‌ای داشته باشد چون این مربی تجربه هدایت ملی‌پوشی که ۷۰ متر رکوردش است را ندارد.

وی در پایان گفت: لیلا رجبی هم که به خاطر مسائلی، همسرش را به عنوان مربی انتخاب کرد. این دو ملی‌پوشِ «آس» ما هستند و وضعیت‌شان به این صورت است. برای حسن تفتیان هم قرار بود مربی بیاورند اما اصلاً مشخص نیست که وضعیت به کجا کشید. آیا مربی می‌آورند یا تفتیان را به خارج می‌فرستند؟ پس با این روال موفق نخواهیم بود.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب