۱۷۵ads تبلیغات

 

بوئینگ بر خلاف ایرباس سفارش‌های ایران را در فهرست فروش سالانه ثبت نکرده است

به گزارش پویش۲۴ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رویترز با اشاره به رقابت دو دهه‌ای شرکت‌های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ نوشته که شرکت فرانسوی (ایرباس) روز چهارشنبه گوی سبقت را از رقیب آمریکایی (بوئینگ) ربود.

شرکت ایرباس روز چهارشنبه اعلام کرد، در سال ۲۰۱۶ مجموعاً ۷۳۱ سفارش جدید برای ساخت هواپیما دریافت کرده که ۳۲۱ فروند آن مربوط به ماه دسامبر بوده است. شرکت بوئینگ، ۶۶۸ سفارش برای خرید هواپیما داشته است. 

به نوشته رویترز، با توجه به شکننده بودن تقاضاها در سایر نقاط دنیا، سفارش‌های ایران برای خرید هواپیما از وزنی خاص برای این دو شرکت هواپیماسازی برخوردار بوده است.  

اما، در حالی که ایرباس تمامی ۱۰۰ سفارش‌ خرید ایران به استثنای دو مورد از آنها را در فهرست سفارش‌های سال گذشته ثبت کرده رقیب امریکایی ۸۰ سفارش ایران را به حساب نیاورده است. 

رویترز نوشته هنوز دلیل این اقدام بوئینگ مشخص نیست. 

یک منبع نزدیک به بوئینگ گفته که این شرکت آمریکایی هنوز قدری از اقدام ایرباس و اینکه توانسته همه سفارش‌های مربوط به ایران را ثبت کند سردرگم است. 

تحلیلگران گفته‌اند تصمیم‌گیری درباره گزارش‌دهی رسمی این سفارش‌ها در فهرست فروش سالانه تا اندازه‌ای به صدور مجوز آنها از طرف آمریکا بستگی دارد.

منابع نزدیک به این معاملات می‌گویند در حالی که ایرباس و بوئینگ هر دو مجوز صادرات هواپیما به ایران را دریافت کرده‌اند، تنها برخی از این مجوزها تمام بازه زمانی تحویل آنها به ایران (یعنی سال ۲۰۲۸) را دربرمی‌گیرند. بنابراین، بوئینگ و ایرباس بایستی برای تمدید بخشی از تقاضاهایشان درخواست بدهند. 

انتهای پیام/ *

 

 

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب