۱۷۵ads تبلیغات

 

دیدار معاونان وزرای خارجۀ ایران، روسیه و ترکیه در مسکو

معاونان وزرای امور خارجۀ ایران، روسیه و ترکیه در مسکو دیدار و دربارۀ آخرین تحولات سوریه، برنامۀ مذاکرات طرف‌های سوری در آستانه، پایتخت قزاقستان، و ادامۀ مذاکرات معاونان وزرای  خارجۀ ۳ کشور تبادل‌نظر کردند.

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایرنا، در نشست روز جمعه حسین جابری انصاری، میخائیل بوگدانف و اونال حضور داشتند و مسائل مربوط به سوریه با اولویت مذاکرات صلح آستانه در دستور کار این مذاکرات قرار داشت.

در این نشست مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، نیز در آن حضور داشت. این جلسه با سخنان سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجۀ روسیه،  آغاز شد.

معاونان وزرای خارجۀ سه کشور همچنین توافق کردند به رایزنی‌های خود برای برگزاری موفق اجلاس آستانه و کمک به حل بحران سوریه ادامه دهند.

مذاکرات دوجانبۀ معاونان وزارت خارجۀ ایران و روسیه و همچنین نشست سه‌جانبۀ روز جمعه با معاون وزیر خارجۀ ترکیه در پی نشست سرگئی لاوروف، محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجۀ سه کشور روسیه، ایران و ترکیه که ۳۰ آذرماه با موضوع سوریه در مسکو برگزار شد، انجام گرفت.

دیدار سرگئی لاوروف، محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو، وزرای امور خارجۀ روسیه، ایران و ترکیه در مسکو؛ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ (عکس از خبرگزاری فرانسه)

اجلاس آستانه قرار است ۴ بهمن به میزبانی دولت قزاقستان با حضور نمایندگان دولت و معارضان سوریه و با نظارت سه کشور ایران، ترکیه و روسیه و مشارکت نمایندۀ سازمان ملل برگزار شود.

همچنین جابری انصاری و بوگدانف در نشستی دوجانبه آخرین شرایط و تحولات سوریه را پس از برقراری آتش‌بس فراگیر که از ۱۰ دی در این کشور برقرارشده است، بررسی کردند.

جابری انصاری پس از دیدارهایی با مقامات اتحادیۀ اروپا در بروکسل و ژنو، بامداد جمعه وارد مسکو شده است.

سوریه از اسفند ۱۳۸۹ صحنۀ جنگ مرگباری است که به گفتۀ دولت دمشق برخی کشورهای غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن‌ها ازجمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه از آن حمایت کرده‌‎اند.

آتش‌افروزی گروه‌های معارض دولت سوریه به کشته و زخمی شدن صدها هزار غیرنظامی منجر شده و میلیون‌ها آواره نیز برجای گذاشته است.

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب