۱۷۵ads تبلیغات

 

دولت سوگوار، تداوم خدمت رسانی/ سفر۲۰ وزیر و مدیر ارشد به سراسر کشور

کد خبر:
۸۲۳۸۵۷۲۵ (۵۷۶۲۸۶۳)
|
تاریخ خبر:
۲۵/۱۰/۱۳۹۵
|
ساعت:
۸:۴۹|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


دولتمردان در پی تامین امنیت، ثبات و آرامش که زمینه ساز توسعه و پیشرفت درکشور است و برای به سرانجام رساندن طرح های ملی نیمه تمام کشور، در سفرهای استانی خود با اولویت بندی در تکمیل این طرح ها، تلاش کردند تا زمینه این مهم را بیش از پیش فراهم کنند.
به دنبال رسیدن به این اهداف در هفته ای که گذشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان فارس ، وزیر جهاد کشاورزی به استان های ایلام و کرمانشاه و وزیر کشور به استان مرکزی و وزیر صنعت ؛ معدن و تجارت به جنوب غرب استان تهران سفر کردند.
همچنین معاونین رئیس جمهوری و چند تن از معاونین وزیران امور اقتصاد و دارایی ، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، راه و شهر سازی ؛ جهاد کشاورزی و نفت به استان های قم ، خراسان رضوی ، بوشهر ، اصفهان ، فارس ، خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد و شرهستان قرچک در استان تهران سفر کرده اند.

وزیر جهاد کشاورزی
** اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای اجرای برنامه های خرد روستایی
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی و توسعه استان ایلام گفت: دولت لایحه ایی به مجلس ارائه کرده است که درصورت تصویب، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات با نرخ سود ۱۴ درصد برای اجرای برنامه های خرد روستایی در زمینه صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف تخصیص داده می شود.
وی گفت : کشور باید به جای خام فروشی، فروش فله ای و بدون بسته بندی مناسب به طور جدی به سمت ایجاد صنایع تبدیلی، فرآوری و بسته بندی برود.
** میزان اراضی آبی استان ایلام ۲ برابر می شود
وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از طرح های کشاورزی گدارخوش منطقه صالح آباد در شهرستان مهران گفت: اراضی آبی استان ایلام با اجرای طرح سامانه گرمسیری و طرح های آبیاری نوین در اراضی پایین دست سد کرخه از ۸۲ هزار هکتار فعلی به ۱۵۰ هزار هکتار افزایش می یابد و تمام نقاط استان از شمال تا جنوب را پوشش می دهد.
با اجرای این طرح ها در مجموع ۷۰ هزار هکتار دیگر به اراضی آبی استان ایلام افزوده می شود.
وزیر جهاد کشاورزی عصر چهارشنبه به ایلام سفر کرد و در سفر ۲ روزه به این استان ضمن بازدید از طرح گدار خوش صالح آباد مهران در نشست اقتصاد مقاومتی با محوریت طرح های جهاد کشاورزی شرکت می کند و روز پنجشنبه نیز از طرح های حوزه کشاورزی شهرستان مهران بازدید خواهد کرد.
**مزارع آبی ایوان تا سه ماه آینده ۲ برابر می شود
حجتی همچنین درحاشیه در بازدید از سد کنگیر ایوان در استان ایلام گفت: میزان اراضی تحت کشت آبی شهرستان ایوان تا سه ماه آینده با استفاده از آب سد کنگیر به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.
افزود: با همت وزارت نیرو در سال های گذشته سرمایه گذاری های کلانی برای احداث سد کنگیر انجام شده که هم اکنون حجم مخزن این سد ۱۶میلیون متر مکعب آب است که بسرعت در حال پمپاژ بوده و احداث خط لوله اصلی آن نیز در دست اجراست.
سد کنگیر با ظرفیت ذخیره ۲۰ میلیون مترمکعب آب با هدف تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان ایوان احداث‌ شده که طول تاج این سد ۷۵۰ متر و ارتفاع آن ۴۲ متر است و برای ساخت آن ۱۰۹ هزار مترمکعب بتون‌ریزی و یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای ساخت آن هزینه شده است.
** ۲۷ درصد واحدهای راکد کشور موفق به عقد قرارداد برای دریافت تسهیلات شده اند
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از ایلام به کرمانشاه رفت و در آنجا به عنوان مسوول معین اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه، در نشست شورای اقتصاد مقاومتی این استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: ۲۷ درصد از کل طرح ها و واحدهای راکد صنعتی و کشاورزی در کشور موفق به عقد قرارداد با بانک ها برای دریافت تسهیلات شده اند.
وی اظهار کرد: تاکنون ۳۳ هزار و ۳۹۷ واحد صنعتی و کشاورزی راکد به بانک ها در سطح کشور معرفی شده اند که با هشت هزار و ۹۵۲ مورد آن ها که ۲۷ درصد کل واحدها را شامل می شود عقد قرارداد شده است.
وی افزود: این در حالیست که در استان کرمانشاه از ۵۳۷ مورد ارجاع شده به بانک ها، تنها با ۶۹ مورد آن برای پرداخت تسهیلات عقد قرارداد شده که شامل ۱۴ درصد کل واحدها می شود.
حجتی با بیان اینکه عملکرد پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد استان از میانگین کشوری کمتر است، از بانک های استان خواست تا در این خصوص همکاری بیشتری داشته باشند.

وزیر کشور
** پیگیر مصوبات طرح های دولت تدبیر و امید در استان مرکزی از سوی وزیر کشور
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنجشنبه به استان مرکزی رفت و در اراک مرکز این استان در جمع خبرنگاران گفت که پیگیری روند اجرایی نشست های اقتصاد مقاومتی، نشست در حوزه های آسیب های اجتماعی بنا به سفارش های رهبر معظم انقلاب و نشست با نمایندگان شوراهای شهر و روستا از برنامه های سفرش است.
وزیر کشور در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی، نشست مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی استان مرکزی نیز حضور یافت.
** بیشتر واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به حالت فعال درآمده است.
وزیر کشور در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی از شرکت آلومرول اراک بازدید کرد و در جریان این بازدید گفت : با سفرهای امسال کاروان تدبیر و امید به استان های مختلف کشور، بیشتر واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به حالت فعال درآمده است.
وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک واحد تولیدی هم در کشور تعطیلی نشده و تلاش برای حل مشکلات واحدهای تولیدی با جدیت ادامه دارد.
وزیر کشور ادامه داد: با فعال سازی بخش مسکن، شرکت آلومرول اراک فعال تر می شود و می توان ارزش افزوده و درآمدهای اقتصادی بیشتری برای این استان و کشور کسب کرد.
** پیشگیری از آسیب های اجتماعی اولویت نخست دولت تدبیر و امید است
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست شورای کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در اراک گفت: توجه به اصل پیشگیری از آسیب های اجتماعی یکی از اولویت های شاخص در دولت در دولت تدبیر و امید است.
افزود:فعالیت موثر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی همچون مواد مخدر، حاشیه نشینی، طلاق و سرقت از برنامه های اولویت های دار دولت تدبیر و امید است.
وی ادامه داد: وزارت کشور با مشارکت سایر دستگاه ها اجرایی، سمن ها و دفتر معظم رهبری فعالیت های گسترده ای را در این حوزه آغاز کرده و تاکنون هزاران ساعت کار و فعالیت در این حوزه به منصه ظهور رسیده است.
وزیر کشور توجه به مناطق محروم و توزیع عادلانه امکانات در نقاط محروم و روستاها را از جمله فعالیت های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: ۶۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه مناطق محروم و روستاها در نظر گرفته شده و امسال نیز۱۵ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته است.

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایرنا، تقی رستم وند قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی نیز در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی گفت: تصادفات جاده ای در استان مرکزی سالانه ۵۰۰ هزار نفر تلفات و ۱۱ هزار نفر مصدوم بر جای می گذارد که این مهم نیازمند انجام اقدام های فوق العاده در این حوزه دارد.
افزود: در راهبردهای برنامه ششم مقرر شده است سالانه حدود ۱۰ درصد از تلفات جاده ای استان مرکزی کاسته شود تا در پایان این برنامه شاهد کاهش ۵۰ درصد تلفات باشیم.
وی، نرخ پایین موالید، کاهش وقایع ازدواج و افزایش طلاق را از دیگر دغدغه های و آسیب های اجتماعی استان مرکزی عنوان کرد و افزود: این استان در حوزه ثبت ازدواج رتبه ۲۹ را به خود اختصاص داده و در انتهای جدول قرار دارد.
وی ادامه داد: آمار تولد در استان مرکزی ۱۵ و یک دهم در یک هزار و نفر است که این مهم نشان از حرکت جمعیت استان به سمت سالمندی است.
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی بیان کرد: استان مرکزی در زمینه طلاق جزء پنج استان مشکل دار کشور است و شهرستان های آشتیان و دلیجان بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده است.
رستم وند افزود: ۳۳ درصد ورودی زندان ها را مواد مخدر، ۲۳ درصد سرقت و ۱۴ درصد را جرایم علیه اشخاص تشکیل داده است و استان مرکزی در این حوزه در رتبه هفدهم قرار دارد و این مهم با توجه به جمعیت یک و نیم میلیون نفری این استان که تنها ۲درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، نگران کننده است.
وی ادامه داد: شاخص های بی بند و باری رفتاری و نابهنجارهای اخلاقی در استان مرکزی امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۵۰ درصد افزایش داشته است که باید مورد توجه جدی کارشناسان و متخصصان باشد.
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی بیان کرد: نرخ جرایم در شهرستان زرندیه حدود ۱۰ برابر بیشتر از نرخ جرایم در دیگر شهرستان های استان مرکزی است.
رستم وند ایجاد کانون زندگی پایدار در استان مرکزی را از جمله اقدام های مهم و مثبت این استان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: انتظار می رود ظرف ۲ سال آینده ثمرات این اقدام به ثمر بنشیند.
** تربیت ۳۶ هزار دهیار در مدیریت روستایی افتخار بزرگی است
رحمانی فضلی وزیر کشور عصر پنجشنبه در نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران استان مرکزی در اراک گفت: تربیت ۳۶ هزار دهیار در حوزه مدیریت روستایی، افتخاری بزرگ و سرمایه ای ارزشمند برای نظام اسلامی است.
وی افزود: دهیاری ها پایگاه تصمیم سازی و راهبری مسائل روستایی است و اگر تاریخ ایران بررسی شود در هیچ زمانی حاکمیت مردم در سرنوشتشان و حضور در تصمیم سازی ها نظیر دوره کنونی وجود نداشته است.
وی بیان کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران از سرمایه های بزرگ انقلاب اسلامی هستند که باید روز به روز بر باروری خدمات و اقدامات کارشناسی خود بیفرایند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
** هویت بخشی یکی از رسالت های اصحاب فرهنگ و هنر است
سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر استان فارس در شیراز از توجه به منافع معرفتی، معنوی و اخلاقی به عنوان ویژگی فعالیت های فرهنگی مطلوب در جامعه یاد کرد و گفت: هویت بخشی و انسجام آفرینی از رسالت های اصحاب فرهنگ و هنر است.
وی افزود: امروز خیلی خوشحالم که در بین جمعی از اصحاب فرهیخته، ادیب، شاعر، نقاش، موسیقدان، قلم زن، هنرمندان تئاتر و حوزه رسانه و همه اصحاب فرهنگ و هنر استان فارس حضور دارم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: وقتی که از فرهنگ صحبت می کنیم نخستین سخن ما شخصیت سازی است و اصحاب فرهنگ هم شخصیت مدارند و هم اصحاب جامعه را به سمت شخصیت ورزی هدایت می کند از این رو شما اگر دیده باشید به اصحاب هنر و فرهنگ با شخصیت می گویند و این صفت دائمی آنهاست و اگر کسی در جامعه بخواهد به کسی خدای نکرده اهانت کند این صفت را از او می گیرد.
وی تصریح کرد: شخصیت آفرینی یکی از ویژگی های حوزه اصحاب فرهنگ و هنر است و هر میزانی که ما از این شخصیت ها در جامعه بیشتر داشته باشیم جامعه متشخص تری داریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: اگر می بینید ما در جامعه با چالش های اجتماعی و فرهنگی قابل توجهی مواجه هستیم بدانید که ما دچار افت شخصیتی شده ایم.
صالحی امیری افزود: نکته دومی که اصحاب فرهنگ می توانند میوه و ثمره جامعه باشند هویت بخشی است و این مهم یکی از رسالت های اصحاب فرهنگ و هنر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: هویت آن چیزی است که ما با آن حیات معنوی داریم، آن چیستی ما و آن کیستی ما و آن عامل اصلی تداوم حیات معنوی و معرفتی جامعه هویت مداری است.
وی با اشاره به چهارمین نکته ای که از ویژگی های خاص اصحاب فرهنگ و هنر است گفت: اگر یک میلیون هنرمند و فرهیخته و صاحب قلم در کنار هم جمع شوند با هم مناقشه ندارند و با هم سازگاری دارند و دلیل آن هم این است که روح آنها لطیف است و به جای توجه به منافع مادی به منافع معرفتی، معنوی و اخلاقی فکر می کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه با هدف شرکت در نخستین همایش ملی زبان و هویت، دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و شرکت در آیین تجلیل از عبدالعلی دستغیب منتقد ادبی و مترجم اهل شیراز به استان فارس سفر کرده است.
صالحی امیری قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس شرکت کرد.
زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) پایان بخش سفر یکروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیراز خواهد بود.
** تجلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گرد آورنده ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون واژه فارسی
صالحی امیری وزیرفرهنگ وارشاداسلامی در همایش ملی زبان و هویت ، از فرج الله خداپرستی، عضو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی به دلیل گردآوری ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون واژه فارسی تجلیل کرد.
فرج الله خداپرستی، در این همایش بیان داشت: این تعداد واژه در قالب کتابی با عنوان ‘پیکره زبان فارسی’ که هم اینک در دست تدوین است، ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه در این کتاب، توانمندی‌های زبان فارسی با ٢ میلیارد و ۶٠٠ میلیون واژه نشان داده شده است، گفت:زبان علاوه بر نقش ارتباطی نقش هویتی نیز دارد و افزون بر این، پدیده‌ای زنده و تاثیرگذار است که همواره مورد تهدید و تخریب قرار می‌گیرد وبه سبب ویژگی زایایی می‌تواند واژگان آن هم گسترش یابد.
** وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ریل توسعه از فرهنگ آغاز می شود
صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه در آیین نکوداشت استاد سید عبدالعلی دستغیب در شیراز گفت: باید باور داشته باشیم که ریل توسعه از فرهنگ آغاز می شود و باید بپذیریم که ما با توسعه نفتی از ۱۲۸۸ تا به امروز و بیش از یکصد سال به مقصد و مقصود نرسیده ایم ولی باور داشته باشیم که با تغییر ریل توسعه از نفت به فرهنگ ما می توانیم به قله های توسعه و تعالی دست پیدا کنیم.
وی افزود: امروز ، روز تکریم و تجلیل از یک شخصیت ادیب، منتقد و فرهیخته است که برای شیراز، فارس و ایران زمین شناخته شده است.
وی ادامه داد: شخصیتی که در دهه ۴۰ و ۵۰ منشاء تحول در حوزه نقد ادبی این جامعه بوده است؛ ایشان هم عصر انسان های بزرگی چون جلال، صادق هدایت، جمالزاده، دولت آبادی، چوبک و نیما یوشیج است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکبار دیگر باید باور داشته باشیم که ریل توسعه از فرهنگ آغاز می شود و باید بپذیریم که ما با توسعه نفتی از ۱۲۸۸ تا به امروز و بیش از یکصد سال به مقصد و مقصود نرسیده ایم ولی باور داشته باشیم که با تغییر ریل توسعه از نفت به فرهنگ ما می توانیم به قله های توسعه و تعالی دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: نفت در مخازن و پالایشگاه ها می سوزد و دود می شود و هیچ هویتی برای این سرزمین تولید نکرده و نخواهد کرد؛ اما فرهنگ و ادب و هنر در این سرزمین همیشه منشاء خوبی ها و فضیلت ها و اخلاقیات و معرفت و همدلی و هم نوایی بوده است.
صالحی امیری افزود: ایرانی با فرهنگ حیات داشته و دارد و اگر امروز ما در این سالن گردهم آمده ایم قرار است یکبار دیگر این پیام را از این تریبون به همه انسان های بزرگ منعکس کنیم که شیراز و فارس مرکز و منبع فرهنگ ایران زمین است.
وی گفت: امروز دنیا به این فرهنگ و تمدن نیاز دارد و دستغیب یکی از میوه های این تمدن است و ما امروز از دستغیب تجلیل می کنیم تا به همه کسانی که در این سرزمین نقش آفرینی کردند این پیام را منتقل کنیم که راه فرهنگ و فرهیختگی تداوم دارد و حتی با مرگ انسان ها هم فراموش نمی شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از این منظر فرهنگ و تاریخ مشمول زمان و مکان نیست و دستغیب در هر نقطه ای از این سرزمین و در هر جایی از این کره زمین که باشد می درخشد.
وی با اشاره به تالیف ۶۴ اثر توسط دستغیب یادآور شد، عزیزانی که در این جمع فرهیخته حاضرند و دستی برقلم دارند به خوبی می دانند که ۶۴ اثر یعنی چه و این نشان می دهد که این مرد از نام و نان عبور کرده بود و با خدای خویش عهد بسته که در جهت تعالی و توسعه فرهنگی قدم بردارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: نقد هم سازنده است و هم تخریبگر، نقدسازنده روشنگری است، نقد سازنده رعایت مرزهای اخلاقی است، نقد سازنده اصلاحگرایانه است، اما نقد تخریبی انتقام جویی و ضد انگیزشی و ضد عقلانیت و اعتدال است.
** وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:جذب ۱۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام
صالحی امیری گفت: پس از برجام، افزون بر یکصد هیات خارجی به ایران آمده اند و تاکنون ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی جذب شده است.
وی که در پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری استان فارس سخن می گفت افزود: در گذشته با زنجیرهای تحریم بین‌المللی و تحریم روبرو بودیم که با محقق شدن برجام، این زنجیرها پاره شد.
وی اظهار کرد: مجموعه اقدامات دولت در عرصه بین المللی یک ضرورت ملی بود؛ ایران از طریق مذاکره به دنبال احقاق حق خود بود و این مذاکرات کشور را از رویارویی جدی نجات داد، امروز با مذاکره موفق شدیم افکار بین‌المللی را که پیشتر علیه ایران بود را تغییر دهیم.
این عضو کابینه دولت یازدهم گفت: هر چند دشمن بدعهدی کرد اما گاهی دوستان نیز در زمین دشمن بازی می‌کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فصل‌الخطاب همه ما رهبری است، افزود: چرا برخی تلاش می‌کنند تلاش‌های دولت را نادیده گیرند؛ تخریب دولت چه سودی عاید این عده می‌کند؟ عده‌ای هستند که نان و نامشان در تخریب دولت قرار گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت
** مدیران استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات تولید قدم بردارند
محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقاومتی شهرستان اسلامشهر از توابع استان تهران با اعلام نارضایتی از وضعیت ارائه تسهیلات به صنایع،‌ خواستار تعامل بیشتر مسئولان محلی برای رسیدن به نتیجه مطلوب شد و افزود: گرچه بنده از آمار ارایه شده در خصوص تعداد واحدهایی که موفق به دریافت تسهیلات شده اند ناراضی هستم اما باید در این جهت تلاش شود و فرمانداران با بانکها هماهنگی های لازم صورت دهند تا موانع برطرف شود.
وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان این که مدیران استان و شهرستان باید مسایل را به صورت اجرایی ببینند و در جهت رفع مسایل و مشکلات تولید قدم بردارند گفت: یکی از تصمیمات مهم دولت، رونق تولید بود که با حمایت و ارایه تسهیلات به واحدهای تولیدی صنفی و صنعتی صورت پذیرفت.
**تسهیلات برای توسعه صنایع و کشاورزی هیچ سقفی ندارد
وی با بیان این که تسهیلات برای توسعه صنایع و کشاورزی هیچ سقفی ندارد اظهار کرد: ما ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه صنایع در نظر گرفته ایم که تاکنون ۱۴ هزار میلیارد آن محقق و به واحدهای مورد نظر ارایه شده است.
بیش از ۵۰ درصد اشتغال شهرستان‌های غرب و جنوب غرب استان تهران را مربوط به بخش تولید و صنعت دانست و وزیر خاطرنشان کرد: برای توسعه مراکز صنعتی باید نقاطی در این شهرستانها شناسایی شوند که مشکلات اصولی مانند مسایل مربوط به قوانین جهاد کشاورزی نداشته باشند.
وی کار آفرینی و تولید را حق مردم و فراهم کردن زمینه این رخداد را بر عهده مدیران خواند و افزود: تا کنون حدود ۲۰ هزار واحد صنفی و صنعتی در کل کشور که برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند قسط اول تسهیلات خود را دریافت کرده اند که این خبر خوبی در جهت حمایت از رونق تولید است.
قبل از آغاز این نشست،‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار تهران به همراه فرماندار شهرستان اسلامشهر و سایر مسئولان از چند مرکز تولیدی و صنعتی بازدید کرده و در جریان مشکلات و مسایل آنها قرار گرفتند.

در هفته گذشته چند تن از معاونین رئیس جمهوری نیز به استان ها سفر کردند.

** آیت الله هاشمی رفسنجانی، مدار اعتدال سیاسی بود
حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری در آیین بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع مردم شیراز در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، مدار اعتدال سیاسی بود و همچون پدر تمام جریان های سیاسی کشور را تحت حمایت خود داشت.
وی افزود: پیام آیت الله هاشمی برای مردم ایران و همه دلسوزان و کسانی که زیر خیمه انقلاب اسلامی هستند ، وحدت حول محور ولایت برای ساختن کشور بود و با همین پیام مردم ایران در آیین تشییع او شرکت کردند.
** خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی جهان را لرزاند
معاون حقوقی رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به واکنش رسانه های دنیا از خبر ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: خبر ارتحال ایشان، منطقه و جهان را لرزاند و این خبر در سه روز گذشته در راس اخبار مهم جهان و کانون تحلیل تحلیلگران برجسته بین المللی قرارگرفت که این مهم بیانگر عظمت نقش و شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی این مجتهد بزرگ، سیاست ورز و انقلابی است.
انصاری افزود: صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید نشست روز نوزدهم دی ماه ۹۵ کمیسیون نظارت و زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام را که شامل سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد مروری بر چگونگی تاریخ ساختن کشور است، برای مردم پخش کند.
** آیت الله هاشمی رفسنجانی باور عمیق ولایی داشت
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری جمعه را به استان کرمان رفت و در آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع رفسنجان گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی باور عمیق ولایی و اعتقاد راسخ دینی داشت .
وی افزود: هاشمی کسی بود که قهرمانانه علاوه بر داشتن روح فرماندهی جنگی به فکر فرماندهی دیپلماسی نیز بود.

ستاری: فضای کشور باید به سمت شرکتهای دانش بنیان سوق پیدا کند
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در مشهد گفت: نباید فکر کنیم که فقط دولت باید در شرکتهای دانش بنیان تحرک ایجاد کند بلکه کل فضای کشور و زیست بوم آن باید به سمت اینگونه شرکتها سوق پیدا کند.
سورنا ستاری افزود: این همان هدفی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش رو دارد و اگر فکر کنیم که با پول دولت انجام می شود، اشتباه است.
این شرکت که داروی استراتژیک و محصول حیاتی یاد شده را با ظرفیتی افزون بر ۳۰۰ میلبیون یونیت در سال تولید می کند، علاوه بر پاسخگویی به درمان پروفیلاکسی برای همه بیماران هموفیلی کشور امکان صادرات این محصول را عملی کرده است.
تولید محصول یاد شده تاکنون در انحصار شرکت های بزرگ چند ملیتی بوده است.
بازدید از موتورسیکلت هایی که با سوخت هیبریدی حرکت می کردند و نیز افتتاح ساختمان موسسات فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری از دیگر برنامه های ستاری در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان بود.

** آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی و اسوه صبر و پایداری بود
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری در آئین گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که توسط نماینده ولی فقیه در استان و استاندار قزوین در مسجد محمدرسول الله شهر قزوین برگزار شد، با اشاره به خدمات ارزنده یار دیرین امام و رهبری به کشور و مردم، از وی به عنوان قهرمانی ملی، اسوه صبر و شکیبایی و نماد مقاومت در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی یاد کرد.
وی ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال یار دیرین امام و رهبری، افزود: درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ضایعه ای اسفناک و ثلمه ای بزرگ برای نظام و مردم بود.
** جایگاه علمی هاشمی رفسنجانی تحت تاثیر شخصیت سیاسی او قرار داشت و به درستی مورد شناخت قرار نگرفت
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از جهات علمی و فرهنگی در جایگاهی رفیع و بلندی قرار داشت، افزود: با توجه به اینکه شخصیت این مجتهد و عالم ربانی تحت تاثیر مسایل سیاسی قرار داشت، متاسفانه آن گونه که به حق و شایسته بود مقام علمی و فرهنگی وی مورد شناخت صحیح قرار نگرفته است.
** صبوری و شجاعت از ویژگی های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی بود
امیری، شجاعت، صبوری و پایمردی را از ویژگی های برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و گفت: وی با برخورداری از این روحیه و ویژگی در زندان های دوران ستمشاهی، اسوه صبر و ایستادگی برای سایر زندانیان انقلابی دوران طاغوت بود.
** نقش برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی در مبارزه با دشمنان دوران جنگ تحمیلی
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در ادامه به نقش برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران دفاع مقدس اشاره و یادآور شد: در شرایطی که استکبار جهانی به حمایت از صدام جنایتکار علیه کشورمان برخاسته و رژیم بعث نیز به پشتیبانی مستکبران از پیشرفته ترین جنگ افزارها، سلاح و مستشاران با تجربه نظامی برخوردار و شرایط سختی بر کشور حاکم شده بود، باید فردی مدیریت این جنگ دشوار و شرایط پیچیده رزم را عهده دار می شد که از ویژگی هایی چون شجاعت، صلابت، هوشمندی و تدبیر برخوردار می بود.
وی از آیت الله هاشمی به عنوان نزدیک ترین شخصیت به بنیانگذار کبیر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی یاد و اضافه کرد: امام خمینی (ره) این ویژگی ها را در یار و یاور همیشگی و امین خود یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی دید و وی را به عنوان فرمانده جنگ برگزید.
*** تشکیل دانشگاه آزاد از خدمات ارزنده آیت الله هاشمی رفسنجانی به کشور بود
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در ادامه به خدمات ارزنده آیت الله هاشمی رفسنجانی هنگام برعهده داشتن مسئولیت های مهم و کلیدی پس از انقلاب اشاره و افزود: یکی از این خدمات بزرگ این شخصیت تاریخی، تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی بود که امروز دارای ۵ میلیون فارغ التحصیل و ۱۰۰ هزار کارمند و استاد است.
امیری اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان حیات خود، پناهگاه و ملجا همه جریان ها و گروه های سیاسی داخل نظام با سلایق مختلف و متفاوت بود و با روحیه فراجناحی خود مراقب بود که جامعه به سمت تفرقه و افراط گرایی پیش نرود.

**گردشگری جنگ با وجود آثار بر جای مانده از هشت سال دفاع مقدس باید جدی مورد توجه قرار گیرد.
زهرا احمدی پور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کشور در دزفول گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان خوزستان باید موضوع گردشگری و دفاع مقدس به صورت جدی در این استان مورد توجه قرار گیرد.
وی در در حاشیه دیدار از معبد جهانی چغازنبیل در هفت تپه در جمع خبرنگاران افزود: ظرفیتی که به لحاظ میراث فرهنگی درخوزستان وجود دارد در کشور شاخص است لذا با وجود چنین ظرفیت هایی باید برای استان خوزستان در راستای توسعه گردشگری برنامه ریزی کرد.
وی از میراث فرهنگی استان خوزستان به عنوان یک سرمایه مهم ملی و جهانی یاد کرد و گفت:گردشگری جنگ با وجود آثار بر جای مانده از هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان باید به صورت جدی و برنامه ریزی شده مورد توجه قرار گیرد.
در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان شوش یک میلیارد ریال به ترمیم و بازسازی مقبره دانیال نبی(ع) اختصاص یافت.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در سفر به شوش از حرم دانیال نبی(ع)، موزه و قلعه شوش ،محوطه باستانی و نیز معبد جهانی چغازنبیل دیدن کرد.
زهرا احمدی پور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کشور، از سازه های آبی شوشتر از آثار ثبت شده کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو دیدن کرد.
در حاشیه بازدید از آثار تاریخی شهرستان شوشتر به خبرنگار ایرنا گفت:وقتی اثری به ثبت جهانی برسد سازمان میراث فرهنگی در قبال آن تعهداتی برعهده دارد که بازدید و بررسی مشکلات آن اثر یکی از وظایف مسئولان میراث فرهنگی است.
وی افزود:این بازدید ها در برنامه ریزی و دقت بیشتر در اجرای تعهدات کمک می کند تا تعهدات و تکالیف به نحو بهتری انجام شود.

در جریان سفر معاونین وزیران نیز امور جاری طرح های عمرانی و روند اقدامات بازدید و گزارش های مربوط برای پیگیری تسهیل امور تهیه شد.

** سالانه ۶ میلیارد مترمکعب آب با اجرای طرح های نوین آبیاری در کشور صرفه جویی می شود
علی مراد اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک در ایلام با بیان این که یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در کشور به سیستم آبیاری نوین مجهز هستند، گفت: با این کار، سالانه ۶ میلیارد متر مکعب آب در کشور صرفه جویی می شود.
وی افزود: در قالب یک برنامه ۱۰ ساله باید سالانه ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور که در حاشیه یا نزدیکی آبخور سدها، بندهای انحرافی، منابع آب زیرزمینی، قنات ها، چشمه ها و ایستگاه های پمپاژ قرار دارند به سیستم های نوین آبیاری مجهز شوند.
دولت در سال جاری ۵۰۰ میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و همچنین ۱۰ هزار میلیارد ریال با استفاده از اسناد خزانه و در مجموع حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال منابع اعتباری برای حوزه آبیاری های نوین اراضی کشاورزی کشور در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داده است.
امسال روند تجهیز اراضی کشاورزی کشور به سیستم های مدرن آبیاری در ۱۱۰ هزار هکتار یا در حال اجراست و یا اجرایی شده و بر اساس برنامه ریزی های دولت در پایان سال مالی ۹۵ باید این مقدار را به حدود ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

** رشد مستمر و پایدار تولید محصولات کشاورزی دستاورد مهم دولت است
عباس کشاورز معاون امور زراعی وزیر جهاد کشاورزی، در مراسم گشایش پانزدهمین نمایشگاه فناوری و تجهیزات کشاورزی و باغبانی در اصفهان گفت : رشد مستمر و پایدار محصولات از دستاوردهای مهم و بزرگ دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی دانست.
وی تصریح کرد: پروتئین بخش بزرگی از انرژی مصرفی مردم را تشکیل می دهد و پیش از دولت یازدهم، ۸۰ درصد ذرت و ۹۰ درصد کنجاله که منشاء اصلی تولید پروتئین است از طریق واردات تامین می شد و قولی که در ابتدای دولت یازدهم به رئیس جمهوری دادیم این بود که ظرف چهار سال بتوانیم در زمینه تولید ذرت و کُنجاله به خوداتکایی ۸۰ درصدی برسیم.
اکنون این قول عملی شده است و در سال جاری ایران در زمینه تولید ذرت و کُنجاله به عنوان منشاء اصلی پروتئین به خوداتکایی ۸۰ درصدی رسید.
*** بهره وری آب در بخش کشاورزی ۲۰ درصد افزایش یافت
معاون امور زراعی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اقدام های دولت برای صرفه جویی و استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی طی سه سال گذشته، افزود: در طی این مدت توانسته ایم شاخص بهره وری آب را در کشاورزی ۲۰ درصد افزایش دهیم.
*** میزان تولید گندم در سال زراعی گذشته طی ۳۰ سال گذشته سابقه نداشت
وی افزود: در حال حاضر، برای مصرف بیش از ۱۵ ماه ذخیره سازی گندم در کشور انجام شده که طی ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.
*** نهاده ها و کودهای مورد نیاز کشاورزان استاندارد سازی و آفت کُش های خطرناک حذف می شوند
معاون زراعی وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به اقدام های انجام شده در زمینه استاندارد سازی نهاده ها و کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی طی سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی مسئولیت را برعهده گرفتیم بسیاری از نهاده ها و کودهای عرضه شده، هیچ ماده تغذیه در آن وجود نداشت با اقدام های انجام شده، اکنون از عرضه این کودها جلوگیری شده و برای رسیدگی به این موضوع دفتر حقوقی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است.
وی تولید و عرضه آفت کُش های دوستدار محیط زیست، استاندارد و با کیفیت را از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد و افزود: ما عرضه افت کش های خطرناک به بازار را ممنوع خواهیم کرد.
*** عرضه بذر توسط بخش خصوصی، رویکرد وزارت جهاد کشاورزی است
معاون امور زراعی وزیر جهاد کشاورزی، عرضه بذر توسط بخش خصوصی را از رویکردهای این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: هدف ما این است که سرمایه گذاران این بخش را افزایش دهیم تا بهره وری بیشتری حاصل شود.
*** بانک ها باید سیاست خود را در قبال کشاورزان تغییر دهند.
وی بااشاره به اینکه کشاورزی، شغلی پر زحمت است، تصریح کرد: به رغم مشکل بودن، کشاورزی سود چندانی ندارد که بانک بخواهد با کشاورزان شریک شود بنابراین بانک ها باید در دریافت سود از کشاورزان در قبال ارائه تسهیلات تجدید نظر کنند.

** ۱۲۵میلیون هکتار اراضی زیرپوشش طرح کاداستر قرار گرفت
خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در حاشیه بازدید از چند طرح آبخیزداری در استان بوشهر گفت:۱۲۵ میلیون هکتار از زمین های ملی و کشاورزی زیرپوشش طرح کاداستر (حدنگاری) قرار گرفته است که تاکنون درسطح ۲۴میلیون هکتاراجرا شده است.
وی گفت : در سالجاری تاکنون در پلاکهایی که به منظور رفع تداخل بررسی شده اند، ۱۷۰هزار هکتار بعنوان مثتثنیات و نسق زراعی و ۵۵۰هزار هکتار نیز بعنوان منابع ملی تثبیت شده اند.
وی یادآورشد: در زمان حاضر حدود۶۰ هزار پرونده مربوط به کمیسیون ماده واحده در کشور وجود دارد که با اولویت در قانون موضوع ماده ۵۴باید مورد رسیدگی قرار گیرند.

**قائم مقام وزیر بهداشت و درمان :دولت برای توسعه خدمات سلامت عزم جدی دارد
دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به شهرستان داراب استان فارس با بیان اینکه دولت برای توسعه خدمات سلامت عزم جدی دارد گفت : راه اندازی بیمارستان های جدید ، توجه به خدمات پیشگیرانه در طرح تحول سلامت و توسعه خدمات به مناطق محروم نشانگر عزم جدی در حوزه سلامت است .
وی با تاکید بر این که اولویت طرح تحول نظام سلامت خدمات رسانی به مردم و به ویژه ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته است، افزود: برای تحقق اهداف محرومیت زدایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ۶ هزار و ۸۵۰ پزشک در روستاهای کشور در امر بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کنند.

**کاهش ۱۰۰هزار میلیارد ریالی از جیب مردم از آغاز اجرای طرح تحول سلامت
یاسوج- ایرنا- ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شیراز به یاسوج مرکز استان کهگیلویه بویراحمد رفت و در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت که میزان پرداختی از جیب مردم افزون بر ۱۰۰هزار میلیارد ریال از زمان آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت (اردیبهشت ۹۳) تاکنون کاهش پیدا کرده است.
وی یادآور شد که متوسط پرداخت از جیب مردم تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بین ۵۶تا ۵۸ درصد بود که ظرف ۲ سال گذشته به کمتر از ۴۰درصد کاهش یافته است و افزون بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تاکنون از طرح تحول نظام سلامت بهره منده شده اند.

بیمارستان ۹۴ تختخوابی دولتی قرچک سال آینده به بهره برداری می رسد
محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از روند عملیات احداث بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهرستان قرچک با اشاره به پیشرفت ۷۳ درصدی عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۹۴ تختخوابی دولتی شهرستان قرچک گفت: این بیمارستان با توجه به روند مطلوب احداث، اردیبهشت ماه سال آینده، تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: بخش مکانیکال این بیمارستان درحال حاضر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال تکمیل است و عملیات برق رسانی آن نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
عملیات لوله کشی، کاشی کاری و نمای بیرونی ساختمان بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک نیز به طور کامل اجرا شده است.

**معاون وزیر علوم: فناوری بدون پژوهش معنا ندارد
وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در پنجاهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری کشور در دانشگاه سیستان وبلوچستان با تاکید بر اهمیت پژوهش گفت: فنآوری بدون پژوهش، بنیاد علمی و تقویت علمی کشور معنایی ندارد.
وی گفت : بسیاری هنوز این شبهه را دارند که آیا ما وقتی نظام علمی را به سمت کاربردی پیش می بریم ضربه ای به نظام علمی می زنیم یا خیر، به ویژه علوم پایه و علوم انسانی این دغدغه را دارند که مباحث تجاری سازی و کاربردی کردن باعث لطمه به وظیفه اصلی دانشگاه ها نخواهد شد که باید گفت ما به دنبال این نفی وظیفه ای نیستیم بلکه مسئولیتی را که مغفول واقع شده است احیا و فعال می کنیم.
وی بیان کرد: این شعار که «می توانیم بدون طی مراحل علمی به فناوری دست یابیم» غلط است.

** تصفیه ‌خانه فاضلاب قم نمونه ‌ای از توانمندی متخصصان ایرانی است
محمد خزاعی در زمان بازدید از تصفیه خانه های فاضلاب شماره ۲ و ۳ قم با قدر دانی از زحمات دست اندرکاران ساخت این مجموعه، گفت : تصفیه ‌خانه فاضلاب قم نمونه ‌ای از توانمندی، عشق و دانش متخصصان ایرانی در مسیر سلامت، بهداشت و آب ‌رسانی است.
وی افزود: باعث خرسندی است که افراد زیادی برای احداث این تصفیه‌ خانه پیشرفته و مدرن تلاش کرده ‌اند.
رئیس سازمان سرمایه‌ گذاری و کمک‌ های اقتصادی و فنی ایران با اشاره به آیه ها و روایت ها و هم چنین منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارزش و اهمیت خدمت ‌رسانی به مردم، گفت: احداث تصفیه‌ خانه فاضلاب قم نیز در راستای حفظ بهداشت و خدمت به مردم بوده و جزو باقیات‌الصالحات و از خدمات ارزنده به شمار می‌ آید.

**معاون بهداشتی وزارت بهداشت:۷۶ درصد مرگ و میر ایرانیان از چهار بیماری است
در سفری که معاون بهداشتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به استان خراسان رضوی داشت در همایش کشوری برگزیدگان داوطلبان سلامی در مشهد، گفت : طبق بررسی های انجام شده، در حال حاضر ۷۶ درصد مرگ و میر مردم ایران چهار بیماری غیر واگیر شامل قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و تنفسی است.
علی اکبرسیاری ضمن بیان این نکته که هشت عامل خطر در ایجاد بیماری های یاد شده و مرگ و میر ناشی از آنها نقش موثری دارند که چهار مورد رفتاری و مابقی بیولوژیک است.،افزود:عوامل خطر رفتاری در ایجاد بیماریهای غیر واگیر فوق شامل مصرف دخانیات، تغذیه نادرست، کم تحرکی و مصرف الکل و خطر بیولوژیک شامل قند، فشار و چربی خون بالا و چاقی و اضافه وزن هستند.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: امروز بیماریهای غیر واگیر و آسیب های اجتماعی دو عامل مهم تهدید سلامت جامعه به شمار می روند.
دکتر سیاری ادامه داد: پیشگیری در کنترل و جلوگیری از ابتلا به بیماریهای غیر واگیر و هم چنین کنترل آسیب های اجتماعی اهمیت دارد و در این میان نقش داوطلبان سلامت به عنوان مروج در جامعه بر کسی پوشیده نیست..
معاون بهداشتی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: اختلافات خانوادگی، طلاق، اعتیاد، فقر و ایدز همه و همه آسیب های اجتماعی هستند که در جامعه رو به افزایش است.
سیاری با اشاره به سه استراتژی مهم در برخورد با آسیب های اجتماعی گفت: انکار، تنبیه و حمایت کردن سه راهبرد در این زمینه است که حمایت کردن از طریق تقویت و توانمندسازی مردم بهترین راهکار به شمار می رود.
معاون وزیر در پایان با بیان اینکه داوطلبان سلامت از طریق آگاه سازی مردم نقش مهمی در کنترل بیماریها دارند، افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده باید تا سال ۲۰۲۵، مرگ های نابه هنگام در ایران به میزان ۲۵ درصد کاهش یابد و این امر بدون کمک داوطلبان سلامت میسر نیست.

**معاون وزیر راه وشهرسازی: مسکن مهر رها نشده است
معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز هفته گذشته سفری به استان خراسان رضوی داشت و در مراسم معرفی مدیرعامل جدید شرکت شهرجدید گلبهار گفت: ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر بخصوص در شهرهای جدید رها نشده و عملکرد دولت یازدهم در این زمینه قابل مقایسه با دولت قبل نیست.
محسن نریمان ضمن بیان اینکه تکمیل واحدهای مسکن مهر نیاز به کمک همه دستگاهها و همچنین انجام تعهدات مالی متقاضیان دارد،افزود: وقتی پیشرفت اجرای این واحدها به ۹۲ درصد رسیده یعنی کارها در حال انجام است و به زودی به ۱۰۰ درصد می رسد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید طرحهای زیربنایی و روبنایی مورد نیاز این واحدها را از اهداف دولت تدبیر و امید ذکر و بیان کرد: تلاش دولت یازدهم در این است که واحدهای مسکن مهر با کیفیت مناسب تحویل متقاضیان شوند.
وی همچنین گفت: در شهرجدید گلبهار ۹۱،۵ درصد واحدهای مسکن مهر در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ساخته شده اند اما در اطلاع رسانی این موارد ضعیف هستیم.
نریمان به ساخت مسکن اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: وقتی ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر به پایان برسد با بهره گیری از تجربیات تلخ و شیرین آن بگونه ای عملیاتی می شود که معضلی فراروی دولت نباشد.
وی افزود: مسکن اجتماعی در مکانهایی ساخته می شود که واقعا مورد نیاز باشد تا مورد بهره برداری بهینه قرار گیرد و هم اکنون نیز در وزارت راه و شهرسازی جلسات متعدد و مرتب در باب همین موضوع برگزار می شود.

** معاون وزیر نفت: افتتاح چهار طرح پتروشیمی در دهه فجر امسال در عسلویه
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفری که هفته گذشته به استان بوشهر داشت از تولید چهار طرح پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه و بهره برداری آن در دهه فجر امسال خبر داد و گفت : این طرح ها شامل فاز۲ پتروشیمی کاویان با ظرفیت یک میلیون تن، فاز۲ پتروشیمی مروارید۵۵۰ هزار تن تولید مونو اتیلن گلیکول، پتروشیمی انتخاب بعنوان بزرگترین واحد پلی استایرن کشور با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن و پتروشیمی تخت جمشید با ظرفیت ۵۰ هزار تن پلی استایرن از نوع خاص هم اکنون در مدار تولید قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: فاز ۳ پتروشیمی پردیس نیز با ظرفیت تولید یک میلیون تن اوره تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
مرضیه شاهدایی بیان کرد: درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ۲ تا ۳ طرح پتروشیمی دیگر نیز تا اوایل سال آینده به افتتاح خواهد رسید که طرح های توسعه ای واحدهای پتروشیمی بوشهر و مرجان از جمله آنهاست.
وی گفت: هم اکنون ظرفیت واحدهای پتروشیمی کشور که به مرحله تولید رسیده اند ۶۴ میلیون تن است و تا پنج سال آینده به ۱۰۰ تا ۱۱۰میلیون تن می رسد.
شاهدایی در باره میزان صادرات فراورده های پتروشیمی کشور در سال جاری گفت: در ۹ ماه امسال ۱۰ میلیون تن محصول پتروشیمی به ارزش ۹ میلیارد دلار از کشور به خارج صادر شده است.

**معاون وزیر نفت شرایط اجرای پتروشیمی های گناوه و دشتستان را اعلام کرد
همچنین در ادامه سفر معاون وزیر نفت در صنایع پتروشیمی به استان بوشهر در دیداری که با نماینده ولی فقیه استان داشت، اعلام کرد: با توجه به احداث نشدن واحد تامین کننده خوراک پتروشیمی های گناوه و دشتستان در جزیره خارگ، اجرای این طرحها در گرو ساخت این واحد یا تغییر مصوبه اجرای آنها در هیات وزیران است.
وی ضمن اعلام اینکه پتروشیمی گناوه طرحی اولفینی است که باید خوراک آن از واحد تامین کننده آن در جزیره خارگ ساخته شود، افزود: چون واحد یاد شده تاکنون در جزیره خارگ اجرا نشده امکان تامین خوراک این طرح پتروشیمی فراهم نیست.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در واحد پتروشیمی گناوه باید طرح اولفین و در پتروشیمی دشتستان نیز واحدهای پایین دستی آن اجرا شود.
شاهدایی یادآور شد: هم اکنون تامین خوراکی که باید از طریق جزیره خارگ به گناوه انتقال پیدا کند به دلیل اجرایی نشدن طرح آن در جزیره خارگ میسر نیست و به همین دلیل شرایط اجرای پتروشیمی های گناوه و دشتستان وجود ندارد.
وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده یا باید با اجرای واحد خارگ تامین خوراک طرح پتروشیمی گناوه انجام شود و یا در هیات وزیران بتوانیم مصوبه این طرح را تغییر دهیم.

**پتروشیمی دشتستان آلودگی زیست محیطی ندارد
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از احداث پتروشیمی دشتستان و روند اجرای این طرح تاکید کرد : این پروژه آلودگی زیست محیطی ندارد و اجرای طرح احداث پتروشیمی دشتستان از مدتها پیش مصوب شده بود که با تلاش مسئولان استان و سهامدار آن آغاز شده است.
شاهدایی ضمن بیان اینکه مدیر طرح پتروشمی دشتستان در زمان حاضر در مرحله گرفتن مجوزهای لازم است، بیان کرد: شرکت پتروشیمی دشتستان با تولید پلی استال کارخود را آغاز می کند وظرفیت ویژه ای برای توسعه و احداث شرکت های دیگر در فازهای بعدی را در کنارخود دارد.

**معاون وزیر نفت: طرح منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر سرعت می گیرد
همچنین معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه سفر خود به گناوه سفر کرد و در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان در شهرستان دیلم ،گفت: این شرکت به عنوان متولی توسعه و صنعت برای سرعت بخشی در عملیاتی کردن منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در شهرستان دیلم تلاش می کند.
مرضیه شاهدایی افزود: کلیات این طرح در رابطه با مصوبه مجلس بوده و وزارت نفت با تامین خوراک و ۲۰ میلیون مترمکعب گاز به این منطقه موافقت اولیه کرده است.
وی با بیان اینکه با توجه به منابع گازی زیاد کشور، شرکت ملی صنایع پتروشیمی طرح هایی را برپایه گاز تعریف کرده که این منطقه نیز یکی از قطب های تعریف شده برای طرح های صنایع پتروشیمی است، اعلام کرد: مشاوری که این منطقه را طراحی و سرمایه گذارانی که تمایل دارند در آن سرمایه گذاری کنند به شرکت ملی صنایع پتروشیمی معرفی شوند تا تعامل نزدیکی بین سازمان منطقه ویژه شمال استان بوشهر با این شرکت برقرار شود.
شاهدایی خطاب به مردم شهرستان دیلم گفت: شرکت پتروشیمی ایران همه توان خود را در سرعت بخشیدن و برطرف کردن مشکلات پیش روی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر به کار می گیرد.
همچنین هفته گذشته مردم کرمان میزبان قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت بودند، قزوینی ها از معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پذیرایی کردند و مسئولین استان گلستان از مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده استقبال کردند.
۱۱۳۸/۱۱۰۴**خبرنگار و تنظیم کننده : ناهید صفری** انتشار دهند ه: سید سعید حسینی

انتهای پیام /*

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب