۱۷۵ads تبلیغات

 

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان: "آیت الله هاشمی رفسنجانی" یار دیرین جهان اسلام بود

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان: به گزارش پویش۲۴ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، طارق فاطمی که چند روز پیش نیز با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی، دفتر یادبود یار دیرین امام و رهبری را نیز امضا کرد، در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا گفت: دولت و ملت پاکستان نیز خود را در غم و اندوه ملت ایران به خاطر ضایعه جبران ناپذیر از دست دادن یک شخصیت بزرگ شریک می دانند.

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در توصیف شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: ایشان مردی با صفات و ویژگی های گرانبها بود و ما در سال های گذشته این افتخار را داشتیم که میزبان این مرد بزرگ در پاکستان باشیم.

از نظر ما مردم پاکستان، آیت الله هاشمی نه تنها یک شخصیت علمی برجسته بود، بلکه دیدگاه هایی بسیار ارزشمند نسبت به مسائل جهان اسلام داشت و عمیقا معتقد به وحدت حقیقی میان امت اسلامی بود.

معتقدیم از دست دادن این مرد بزرگ برای ایران، یک ضایعه جبران ناپذیر است و مردم ایران این شخصیت تاریخی و خدمات انقلابی، مدیریتی و اجرایی وی را هرگز از یاد نخواهند برد.
 
در روزهای اخیر، تعداد زیادی از مقامات عالی، شخصیت ها و مسئولان دولت مرکزی و دولت های ایالتی پاکستان و نیز تعداد زیادی از سفرا و دیپلمات های مقیم این کشور با حضور در سفارت و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کردند.

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان نیز با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و تلاش های این شخصیت بزرگ را در مسیر وحدت جهان اسلام مورد ستایش قرار داد.

نواز شریف در پیام خود آورده است: آیت الله رفسنجانی نه تنها شخصیتی ارزشمند و اثرگذار در ایران بود، بلکه به عنوان نماد تلاش های صلح جویانه در سطح بین المللی، شخصیتی شناخته شده بود. تلاش های آیت الله رفسنجانی به عنوان یک شخصیت متعادل، منطقی و عملگرا برای پیشبرد ایران، برای وحدت جهان اسلام نیز راهگشا بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، بعد از سالها مجاهدت و تلاش دلسوزانه و خالصانه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی برای عظمت و عزت ایران زمین، روز ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۵ در سن ۸۲ سالگی و بر اثر عارضه قلبی، به دیدار معبود شتافت.
 
انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب