۱۷۵ads تبلیغات

 

اطلاعات جسمی و روانی دانشجومعلمان در سامانه سلامت ثبت می‌شود

عباس قنبری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درخصوص تازه واردین این دانشگاه در سال جاری اظهار داشت: ابتدا باید مراحل پذیرش و گزینش افراد در دفتر توسعه منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش انجام شود. شرایطی برای پذیرش هر مسئولیت وجود دارد و قطعا کسی که می خواهد معلم شود باید از توانایی های خاص جسمی و ذهنی متناسب با این حرفه برخوردار باشد.

وی افزود: بعد از اینکه دانشجو پذیرش و ثبت نام شد، فعالیت های فرهنگی آموزشی، دانشجویی و پژوهشی خود را آغاز می کند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان درخصوص شرایط روانی پذیرش دانشجومعلمان گفت: شرایط روحی، روانی و بهداشت روانی فرد در همان تیم مصاحبه کننده متشکل از یک روانشناس، یک معلم باسابقه و یک پزشک مورد سنجش قرار می گیرد. چنانچه فرد دارای مشکلی در این زمینه باشد به متخصص ویژه ای معرفی می شود و پس از کسب گواهی صحت و سلامت می تواند پذیرش شود و به مراحل بعدی برود.

وی افزود: خدمات متنوعی در محیط های شبانه روزی انجام می شود و بعد از ۴ سال این افراد وارد بدنه آموزش و پرورش می شوند و متناسب با تعهد خدمتی که دارند به نظام تعلیم و تربیت خدمت می کنند.

قنبری با اشاره به سامانه سلامت دانشجومعلمان گفت: سامانه ای متناسب با استانداردهای سلامت حرفه ای و همچنین سلامت عمومی افراد طراحی و تدوین شد که پیشتر در چند استان با قریب به ۱۰۰ دانشجومعلم بطور آزمایشی اجرا شد. این سامانه در سال جدید هم برای دانشجویان قدیمی و هم جدید بطور کامل اجرا خواهد شد و اطلاعات جسمی و روحی افراد را حتی در حوزه تغذیه در این سامانه ثبت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سلامت می توانیم برای دانشجویان پردیس های مختلف برنامه غذایی تنظیم کنیم و به این طریق فقر برخی مواد غذایی مثل آهن و سایر موارد و ویتامین ها جبران خواهند شد. با توجه به الگویی که برای غذا در پردیس ها طراحی کردیم کنترل کامل روی برنامه غذایی داریم.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب