۱۷۵ads تبلیغات

 

۸۰ درصد بدهیهای موسسه اعتباری منحله میزان پرداخت شد

کد خبر:
۸۲۳۸۵۹۷۱ (۵۷۷۵۲۱۰)
|
تاریخ خبر:
۲۵/۱۰/۱۳۹۵
|
ساعت:
۱۱:۱|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


علی رسولیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کل بدهی موسسه منحله میزان در بخشهای مختلف به ویژه به مردم ۳۲ هزار تا ۳۴ هزار میلیارد ریال بود اما هم اینک فقط پرداخت شش هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال آن باقی مانده و بقیه بدهی آن تسویه شده است.
وی ادامه داد: مجموع حسابهای مردم در موسسه منحله میزان ۹۵۰ هزار مورد بود که تاکنون همه آنها تسویه شده اند و فقط سه هزار و ۸۰۰ مورد باقی مانده است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بدهیهای موسسه به مردم تا رقم ۸۲۰ میلیون ریال پرداخت شد و سایر حسابها نیز تا رقم ۱۲۰میلیون ریال از میزان طلب توسط بانک صادرات تسویه شده است.
رسولیان افزود: کارکنان موسسه منحله میزان نیز تعیین تکلیف شده اند. ۸۰۰ نفر از حدود هزار کارمند این موسسه مالی منحله به بانک صادرات منتقل شدند.
وی ادامه داد: تلاش بر آن است که موضوع موسسه منحله میزان به سرانجام برسد و این امر تا حد زیادی وابسته به اقدام بانک صادرات است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در عین حال این مجموعه رقمی مالیات از محل ارزش افزوده بدهی دارد که مستندات مربوطه را ارائه کرده و پیگیری می شود تا این موضوع نیز به یک نقطه مثبت و سر به سر برسد.
وی افزود: انتقال بخشی از داراییهای اعتباری موسسه منحله میزان هنوز باقی مانده است. برای تسویه بدهی موسسه میزان بر اساس قرارداد امضا شده بین بانک صادرات و این موسسه مقرر شد در قبال داراییهایی که از شرکت به بانک منتقل می شود بانک صادرات نسبت به پرداخت پول مردم اقدام کند.
او ادامه داد: بر اساس ارزیابی انجام شده تعیین ارزش داراییها به علل مختلف مثل داراییهای اعتباری و بدهیها، موضوع تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده دشوار بود از این رو ناچار شدیم در قبال انتقال داراییها، تسویه بدهیها انجام شود که تاکنون بخش عمده آن صورت گرفته است.
رسولیان گفت: حدود هزار میلیارد ریال ملک موسسه منحله میزان به دلیل برخی مشکلات با شهرداری و صدور سند در حال پیگیری است که تعیین تکلیف آن زمانبر می باشد.
وی افزود: بخشی از داراییها نیز اعتباری و مربوط به تسهیلات پرداخت شده موسسه میزان به مردم و نحوه وصول آن بود، این اسناد رهنی را به کارشناسی گذاشتیم و ارزش تسهیلات اعتباری بر اساس اعلام نظر کارشناسان رسمی مشخص شد و فرآیند انتقال آن به بانک صادرات آماده است.
او ادامه داد: بانک صادرات دغدغه هایی در بحث برگشت این مطالبات از مردم داشت که پیگیری و بدین منظور ستاد تدبیر تشکیل شد و راهکارها مشخص گردید و کار در حال انجام است. امیدواریم سریعتر این داراییهای اعتباری نیز به بانک صادران منتقل شده و بقیه طلب مردم پرداخت شود.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تلاش بر آن است که زودتر این کار به سرانجام برسد، طی هفته گذشته ستاد تدبیر دو جلسه برای اقدام سریع در این حوزه تشکیل داده است.
عملکرد موسسه اعتباری میزان با مرکزیت مشهد دو سال قبل در پی مراجعه گسترده مردم به شعب آن بخاطر برخی شایعات با مشکل مواجه شد و بعد از مدتی منحل اعلام گردید.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
۱۹۰۶/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب