۱۷۵ads تبلیغات

 

هشدار سامانتا پاور نسبت به قطع سهم آمریکا در تامین بودجه سازمان ملل

سفیر آمریکا در سازمان ملل کمتر از یک هفته مانده به روی کار آمدن دولت جدید در واشنگتن، هشدار داد که قطع بودجه اختصاصی آمریکا به سازمان ملل به شدت به ضرر منافع این کشور خواهد بود.

به گزارش پویش۲۴ به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اظهارات سامانتا پاور پس از آن مطرح شد که لایحه‌ای تقدیم سنا آمریکا شده که براساس آن پیشنهاد شده تا زمان لغو قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی، آمریکا سهم خود از تامین بودجه سازمان ملل را قطع کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در آخرین کنفرانس خبری خود به خبرنگاران گفت: اگر آمریکا بودجه اختصاص یافته خود به سازمان ملل را قطع کند،‌ کشورهایی چون روسیه و چین از کم رنگ شدن جایگاه و موقعیت واشنگتن در سازمان ملل نفع می‌برند.

وی افزود: ما با پیشرو بودن در سازمان ملل، جهان را رهبری می‌کنیم. اگر دست‌هامان را پشت کمرمان بگذاریم یا این سازمان را از برنامه‌ریزی برای حمایت از صلح یا اقدامات بشردوستانه محروم کنیم، این اقدام به شدت به ضرر منافع آمریکا خواهد بود.

آمریکا در اقدامی بی‌سابقه از استفاده از حق وتو خود برای مسدود کردن این قطعنامه اجتناب کرد و در عوض در جلسه شرکت نکرد. این اقدام سبب شد تا قطعنامه تصویب شود؛ که واکنش تند اسرائیل را به همراه داشت.

سامانتا پاور در دفاع از مشارکت آمریکا در سازمان ملل گفت: در حالی که بوروکراسی سیستم سازمان ملل را دچار نقص کرده، متحد کردن تلاش‌های مشترک به یک سازمان جهانی نیاز دارد. آمریکا هم به سازمان ملل نیاز دارد. سازمان ملل به نقاطی می‌رود که آمریکا به آنجا نخواهد رفت. به عنوان مثال می‌توان به هیات‌های صلحبان در کشور مالی و سودان جنوبی اشاره کرد.

سامانتا پاور که در چند روز آتی پس از چهار سال از سمت خود کناره گیری می‌کند، افزود: اگر رهبری آمریکا در سازمان ملل کمرنگ شود، دیگر کشورهای برای پر کردن این خلأ تلاش خواهد کرد اما بسیاری از این کشورها دیدگاهی مشابه دیدگاه آمریکا در مبارزه با تروریسم یا ارتقاء حقوق بشر ندارند.

انتهای پیام

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب