۱۷۵ads تبلیغات

 

هجوم پناهندگان به اروپا افزایش خواهد یافت

به گزارش پویش۲۴ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی “کوریر”، “جوزف موسکات” نخست وزیر مالت که کشورش از ابتدای سال جاری میلادی ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را به مدت شش ماه بر عهده گرفته است در سخنانی تصریح کرد که ما همه می دانیم که هجوم پناهندگان از دریای مدیترانه به اروپا افزایش خواهد یافت. خیلی ها انتظار بدترین ها را دارند.

کشور مالت ظاهرا آماده نیست موج مهاجرت ها را به سادگی تحمل کند.  نخست وزیر این کشور اعلام کرد که من می خواهم مهاجرت های غیر قانونی از آفریقا را متوقف کنم.

سیاست پناهندگان از اولویت های مالت در دوران ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا خواهد بود.

نخست وزیر مالت خواستار منعقد کردن بسته پناهندگان مشابه اتحادیه اروپا با ترکیه با کشورهای آفریقایی شد.

وی در این باره گفت: اصل این است که هر مهاجر غیر قانونی بتواند به کشور مبدا بازگردانده شود. این رویکرد یک تاثیر بازدارندگی خواهد داشت. برای این منظور ما  نیاز به توافقات موثر با کشورهای مبدا و ترانزیتی داریم. موسکات بویژه در این راستا به کشور لیبی اشاره کرد.

به گفته وی از لیبی قایق های پناهندگان غیر قانونی زیادی به اروپا می آیند. وی درخواست کرد که ماموریت نظامی اتحادیه اروپا موسوم به سوفیا در دریای مدیترانه گسترش یافته  و اجازه نفوذ به آب های لیبی را هم داشته باشد.

به گفته موسکات چنین توافقاتی با کشورهای لیبی و دیگر کشورهای آفریقایی باید همچنین در برگیرنده حمایت های مالی از این کشورها باشد. برای موسکات کنترل قدرتمندانه تر مرزهای خارجی اتحادیه اروپا ضرورت دارد. به گفته وی اگر ما این روند را اجرایی نکنیم گرفتار بحرانی واقعی می شویم.

نخست وزیر مالت همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا به مهاجرت های قانونی نیاز دارد و البته این باید بهتر جهت دهی شود. زمانی که  این گونه توافق ها با کشورهای آفریقایی و یک حمایت بهتر از مرزهای خارجی اروپا شکل گرفت تازه تقسیم هماهنگ پناهندگان در سراسر این اتحادیه بهتر می تواند انجام گیرد.

موسکات همچنین می خواهد با یک سیاست پناهندگان مناسب با همه احزاب و سیاستمدارانی که این مسئله را ابزار قرار می دهند مبارزه کند. به گفته وی پوپولیست ها و ناسیونالیست ها اغلب مسائل درست را نشان می دهند اما پاسخ های غلطی می دهند.

انتهای پیام/

با پویش۲۴ از آخرین عناوین خبری آگاه باشید

منبع:

برچسب ها :

, , , ,


 

 

 

 

 

نیازمندی و تبلیغات:

 

جدیدترین مطالب